اخبار بورس

ورود معادن به بورس، توسعه آنها را به دنبال خواهد داشت

ورود معادن به بورس، توسعه آنها را به دنبال خواهد داشت

«بهرام شکوری» امروز (یکشنبه) در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی یولن درخصوص تاکید وزیر صنعت، معدن و تجارت بر عرضه معادن در بورس کالا، افزود: بورس محل بسیار مناسبی برای عرضه معادن است.

وی بیان‌داشت: اگر معادن با استفاده از ظرفیت‌های کارشناسی موجود در بورس به درستی ارزیابی شوند، به اطمینان خاطر بیشتری در مردم برای خرید سهام معادن و مشارکت آنان منجر خواهد شد.

شکوری خاطرنشان‌کرد: این مساله در مناطق معدن‌خیز منجر به حذف معارضان محلی (به عنوان یک مشکل همیشگی) خواهد شد و در عوض، مردم برای توسعه این فعالیت‌ها و معادن کمک خواهند کرد.

رییس پیشین کمیسیون معادن اتاق ایران تصریح‌کرد: همچنین سرمایه‌گذاران برای توسعه معادن و فعالیت‌های معدنی خود نیازمند منابع مالی هستند که در بسیاری موارد بانک‌ها نمی‌توانند در اختیارشان قرار دهند، اما عرضه سهام معادن در بورس پشتوانه مالی خوبی برای سرمایه‌گذاران خواهد بود.

به گزارش یولن، پیشتر «سید رضا فاطمی‌امین» وزیر صنعت،معدن و تجارت با تاکید بر ضرورت ایجاد تحول در معاونت امور معادن و صنایع معدنی، گفت: با تعریف قواعد و سازوکار در این بخش باید یک بازار خود تنظیم و با حداقل مداخله بیرونی ایجاد کنیم و این مأموریت جدید با تمرکز ویژه بر سازوکار بورس و مدیریت کنترل بازار مبتنی بر بورس انجام می‌شود.

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا