فرهنگ و هنر

وزیر ارشاد: شهدای هویزه نتیجه ناکارآمدی جریان منحرف در اداره کشور بودند

وزیر ارشاد: شهدای هویزه نتیجه ناکارآمدی جریان منحرف در اداره کشور بودند

به گزارش یولن، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفری دو روزه به منظور بازدید از پروژه‌های فرهنگی هنری و  دیدار از یادمان‌های راهیان نور، شب گذشته وارد استان خوزستان شد. 

وی با حضور در یادمان شهدای هویزه گفت: شهدای هویزه در زمان جنگ تحمیلی مقاومت جانانه‌ای کردند اما بخشی از دلایل شهادت این شهیدان ناکارآمدی‌های جریان منحرف در اداره کشور بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: جای جای خوزستان سرشار از یادمان‌های دفاع مقدس است که هر کدام از آن تاریخ بزرگی را در دل و روح خود دارد و در حوزه فرهنگی از ظرفیت‌های بزرگ دفاع مقدس به نحو شایسته باید بهره برد و  باید به زحماتی که برای ترویج اهمیت ایثار شهدای بزرگ اتفاق افتاده نیز توجه داشت.

وی افزود: در این زمینه اقداماتی انجام شده ولی هیچ تناسبی بین عظمتی که رخ داده با اتفاقات وجود ندارد.

اسماعیلی تأکید کرد: در حوزه فرهنگی بنا بر آن داریم که به این سرمایه‌های بزرگ که همان شهدا و… است، توجه ویژه داشته باشیم و ما موظف هستیم که این کار بزرگ را با همکاری مردم انجام دهیم زیرا انقلاب را مردم مدیریت و پیش بردند.

فعالان جبهه فرهنگی، سربازان خط مقدم مبارزه با جریان انحرافی هستند

وی در ادامه اظهار داشت: اگر بخواهیم مشکلات فرهنگی به وجود آمده را بعد از جنگ به دلیل ناکارآمدی‌ها، مشکلات و رویکردهای غیر انقلابی حاکم در این بخش، اصلاح و برطرف کنیم باید کار را در اختیار مؤسسات و جریانات جبهه فرهنگی انقلاب قرار دهیم.

اسماعیلی خاطر نشان کرد: در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این موضوع را مأموریت محوری خود قرار دادیم و بخش‌های فرهنگی که وظیفه تسهیل گری را در این حوزه دارند باید مسیر را برای علاقه‌مندان، فعالان و مردم  را هموار کنند تا روایت درستی از این مقاومت‌های جانانه شهدا ثبت شود.

وی با تأکید بر اینکه این موضوع به صورت جدی در دستور کار وزارت فرهنگ قرار دارد، افزود: در قطعه آسمانی هویزه ظرفیت بزرگی وجود دارد که باید تلاش شود از همه ظرفیت‌ها برای روایت درست به نسل جدید (نسلی که انقلاب، امام و جبهه‌ها را ندیدند و امروز ممکن است برای آنها روایت نادرست انجام شود) بهره برد چون شبکه‌های معاند و جریان وابسته به دنبال این هستند تا مردم را نسبت به آینده ناامید کنند.

مهمترین وظیفه جریان انقلابی روشنگری گذشته و امیدوار کردن مردم به آینده است 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جریان انقلابی باید مردم را نسبت به گذشته خود آگاه و نسبت به آینده امیدوار کند اظهار داشت: این مهمترین وظیفه دستگاه‌های فرهنگی و حاکمیتی در جمهوری اسلامی است و چنین هدفی محقق نمی‌شود مگر با حضور قوی خود مردم و صاحبان اصلی این سرمایه‌ها یعنی خانواده معظم شهدا، ایثارگران و کسانی که تلاش و مجاهدت کردند تا درخت انقلاب به تنومندی امروز خود برسد.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا