سمنان

وزیر ارشاد: هنرمند واقعی به باورهای دینی مردم بی‌احترامی نمی‌کند/ حضور امام رضا (ع) مایه برکت کشور است

وزیر ارشاد: هنرمند واقعی به باورهای دینی مردم بی‌احترامی نمی‌کند/ حضور امام رضا (ع) مایه برکت کشور است

به گزارش یولن از سمنان، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بعدازظهر امروز در همایش نکوداشت آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی در سالن هلال احمر سمنان اظهار کرد: آیت‌الله شاهچراغی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و بعد از آن حضور پررنگی در عرصه‌های مختلف داشت و همچنین فرزندان خوبی تربیت کرد.

وی اضافه کرد: این میزان علاقه‌مندی مردم به آیت‌الله شاهچراغی ناشی از حسن سلوک و خلق نیکو در این عالم بزرگوار است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: آیت‌الله شاهچراغی تنها متعلق به استان سمنان نیست؛ بلکه یک چراغ روشن برای جهان تشیع محسوب می‌شود.

اسماعیلی با بیان اینکه اساس پایداری مکتب اهل بیت وابسته به وجود چنین عالمانی است، اضافه کرد: اگر ‌چنین افرادی نباشند، دشمن به اهداف خود می‌رسد؛ عالمان دژهای مستحکم در دفاع از توحید، نبوت و امامت هستند.

وی تأکید کرد: تجلیل از آیت‌الله شاهچراغی، تجلیل از یک فرد نیست؛ بلکه تجلیل از یک مکتب قهرمان‌پرور است که فرهنگ جهاد و شهادت را ترویج می‌دهد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: آیت‌الله شاهچراغی از سال ۱۳۴۱ تاکنون، محکم و بدون لغزش در راه ترویج آرمان‌های انقلاب اسلامی حرکت کرد و باید برابر چنین افرادی سر تعظیم فرود آورد.

اسماعیلی با بیان اینکه باید این شخصیت‌های والامقام را در معرض دید جوانانی که نیازمند الگو هستند، قرار دهیم، تصریح کرد: به برکت وجود انقلاب اسلامی، نسل جدید اگر از دهه شصتی‌ها جلوتر نباشند، عقب‌تر هم نیستند.

وی ادامه داد: اگر کسانی نباشند که از انقلاب اسلامی و مردم دفاع کنند، دشمنان از همین راه به اهداف خود در زمینه تهاجم فرهنگی دست خواهند یافت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد: همه فعالیت‌های فرهنگی دولت سیزدهم معطوف به ارتقای زیرساخت‌هایی است که خروجی آن شخصیت‌هایی باشد که از ارزش‌های فرهنگی و مذهبی مردم محافظت کنند.

اسماعیلی گفت: افرادی که به باورهای دینی مردم بی‌احترامی می‌کنند، هنرمند و فرهنگی نیستند؛ بلکه هنرمند واقعی باید در راستای اعتلای ارزش‌های جامعه گام بردارد.

وی اظهار کرد: مردمی که آن‌طور باشکوه پیکر شهید سردار سلیمانی را بدرقه کردند، ارزش هنرمندان واقعی را می‌فهمند و درک می‌کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در تاریخ اسلام و تشیع، بعد از هجرت حضرت محمد (ص) که منشأ تشکیل دولت اسلامی و از لحاظ اهمیت مبدأ تاریخ تعیین شد، هیچ هجرتی مهم‌تر از هجرت امام رضا (ع) نبود.

اسماعیلی گفت: هجرت امام رضا (ع) از مدینه آغاز شد و ایشان با پشت سر گذاشتن سختی‌های بسیار به خراسان رسیدند که منشأ حرکت تمدنی عظیم در تاریخ اسلام است؛ شاید به‌طور عمد عده‌ای از تاریخ‌نویسان به این حرکت تمدن‌ساز کمتر اشاره کرده‌اند.

وی عنوان کرد: حدیث سلسله‌الذهب، عظمت امامت را نشان می‌دهد که امام رضا (ع) در اجتماع عظیم مردم نیشابور آن حدیث را بیان کردند و این آغاز حرکات علمی در جهان اسلام محسوب می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: درخشش تمدن اسلامی از قرن سوم به بعد رقم خورد و نقطه آغاز آن با این اقدام امام رضا (ع) است.

اسماعیلی تأکید کرد: ما به میزبانی از امام رضا (ع) افتخار می‌کنیم و هرچه برکت در کشور وجود دارد، از حضور ارزشمند ایشان منشأ می‌گیرد.

انتهای پیام/۲۵۶۸/س/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا