سلامت

وزیر بهداشت: سه هزار و ۸۱۶ کادر پزشکی و بهداشتی به زائران اربعین خدمات ارائه می دهند

وزیر بهداشت: سه هزار و ۸۱۶ کادر پزشکی و بهداشتی به زائران اربعین خدمات ارائه می دهند

به گزارش خبرنگار یولن، بهرام عین‌اللهی روز دوشنبه در بازدید از زیرساخت‌های بهداشتی درمانی پایانه مرزی مهران در جمع خبرنگاران افزود: نیروی تخصصی و امدادی برای خدمت رسانی در کل مرزها که زوار پذیر هستند، سازمان دهی شده اند، ولی در ۲ مرز مهران و شلمچه که تعداد زیادی از زوار از آن عبور می کنند، در حالت آماده‌باش هستند.

وی افزود: ۲ هزار و ۶۱۱ نیروی اورژانس ۱۱۵، ۳۵۱ کادر پزشکی، ۸۵۴ کادر بهداشتی، ۲۳۴ آمبولانس و ۳۸ اتوبوس آمبولانس در اربعین امسال به زوار خدمات رسانی می کنند.

وزیر بهداشت به سایر تجهیزات و امکانات این وزارتخانه در حوزه بهداشت و درمان اشاره کرد و یادآور شد: ۹ بالگرد در حالت آماده باش و سه فروند هواپیما آماده انتقال مجروحین هستند.

عین اللهی تاکید کرد: علاوه بر این امکانات، ۸ بیمارستان صحرایی وزارت بهداشت تجهیز شده و آماده خدمت رسانی به زوار عتبات عالیات است.

وی ادامه داد: از ظرفیت ستاد اجرایی فرمان امام ( ره ) و دیگر نهادها برای تجهیز بیمارستان ها و استفاده شده است.

وزیر بهداشت به زوار توصیه کرد در مصرف غذا دقت نظر داشته باشد، سعی کنند شب ها راه های مواصلاتی عتبات عالیات را طی و در تهیه غذا و نوشیدنی های بیشتری مصرف کنند.

عین اللهی در ادامه از مرکز درمان سرپایی و بستری مراقبت ویژه خواهران جمعیت هلال احمر ، درمان سرپایی و بستری موقت برادران جمعیت هلال احمر ، داروخانه سیار مرکز بهداشتی درمانی سپاه پاسداران، بیمارستان صحرایی ، داروخانه سیار و ثابت، مرکز تست گیری کرونا پایانه نیز بازدید و اقدامات زیرساختی حوزه بهداشت و درمان را رضایت بخش عنوان کرد.

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا