بین الملل

وزیر خارجه طالبان: گزارش‌ها براساس حقایق موجود در افغانستان تهیه شود

وزیر خارجه طالبان: گزارش‌ها براساس حقایق موجود در افغانستان تهیه شود

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان یولن، «ریچارد بنت»، گزارشگر ویژه‌ حقوق بشر سازمان ملل در افغانستان در اولین سفر رسمی به کابل با مولوی امیرخان متقی، وزیر خارجه طالبان دیدار و گفت‌وگو کرد.

بر اساس گزارش وزارت خارجه طالبان، گزارشگر ویژه سازمان ملل در این دیدار اهداف سفر و برنامه کاری خود را به متقی توضیح داده.

وزیر خارجه طالبان در این دیدار از بنت خواست تا گزارش خود را براساس حقایق موجود در افغانستان نه صرفا براساس گزارش رسانه‌های مخالفان این گروه تنظیم کند. 

متقی همچنین در این دیدار درباره ارزش‌های مذهبی و مردم افغانستان به گزارشگر ویژه‌ سازمان ملل توضیحاتی داد تا در تهیه گزارش و انجام تحقیقات به این موضوع توجه داشته باشند.

وزارت خارجه‌ طالبان اعلام کرد که  بنت از متقی به‌خاطر به اشتراک گذاشتن اطلاعات مهم در مورد «تحولات مثبت، وضعیت کنونی، حقوق بشر و جامعه افغانستان قدردانی کرده و گفته است که گزارش خود را براساس واقعیت‌ها تهیه خواهد کرد».

بنت حدود دو ماه پیش از سوی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد به این سِمت منصوب شد. هدف از انتصاب او نظارت، ارزیابی و مستندسازی وضعیت حقوق بشر در افغانستان اعلام شده است.

انتهای پیام/ ر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا