سلامت

وزیر صحت عامه افغانستان: تجارب پزشکی کشور ایران در افغانستان کاربرد دارد

وزیر صحت عامه افغانستان: تجارب پزشکی کشور ایران در افغانستان کاربرد دارد

به گزارش خبرنگار یولن، “صاحب قلندر عباد” و هیات همراه روز شنبه در دیدار با استاندار خراسان رضوی افزود: در بازدید از مراکز بهداشتی و درمانی و همچنین در دیدار با مسوولان وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران  شاهد پیشرفت های بسیاری در موضوعات مختلف خدمات رسانی به مردم بودیم که حتی این خدمات نسبت به سایر کشورهای منطقه و اروپایی از شرایط مطلوبی برخوردار است.

وی ادامه داد: همکاری مشترک دو کشور ایران و افغانستان با درک شرایط متقابل می‌تواند باعث ایجاد فرصت ویژه‌ای در بهبود سلامت مردم کشور افغانستان شود، زیرا سلامت و بهداشت مردم از نظر اسلام از هر سیاستی به دور است.

وزیر صحت عامه افغانستان با اشاره به مراودات مردم دو کشور اظهار کرد: این آمادگی در افغانستان برای تکمیل طرح های زیرساختی بهداشتی، تکمیل بیمارستان و ایجاد مراکز تخصصی در کنار همکاریهای علمی مراکز دانشگاهی و بهداشتی وجود دارد تا موجب  ارتقای سطح سلامت و بهداشت مردم افغانستان شود.

دکتر عباد افزود: افغانستان سعی دارد با همسایگان خود رابطه خوبی ایجاد کند و هم‌اکنون دارای امنیت پایداری هستیم و سرمایه گذاران در موضوع بهداشت و درمان، مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

استاندار خراسان رضوی نیز در این دیدار گفت: انجام این دیدارها با هدف پیدا کردن ظرفیت‌ همکاری مشترک باید به مفاهمه خوبی تبدیل شود.

یعقوبعلی نظری ادامه داد: افغانستان برای ما، فقط یک همسایه نیست بلکه اشتراکات بسیاری در موضوعات مختلف دینی،زبان، تاریخ و تمدن بین دو کشور وجود دارد و این ارتباطات مستحکم‌، زمینه همکاری بیشتر را فراهم می‌کند.
 وی افزود: موضوعاتی همچون بهداشت که به سرنوشت مشترک دو کشور ارتباط دارد باید با همکاری مسوولان و با هدف کم کردن مشکلات مردم مورد توجه قرار گیرد.
 نظری بیان کرد: دولت سیزدهم راهبرد ارتباط با همسایگان را مدنظر خود قرار داده است و از این منظر ارتباطات دیپلماسی، فرهنگی و اقتصادی با همسایگان مورد تاکید است و نباید بگذاریم،  این ارتباط تحت تأثیر جریان های مخالف قرار  گیرد.

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا