فرهنگ و هنر

ویژه برنامه جمکران در میلاد امام پنجم و شهادت امام دهم/ امشب دعای توسل برپاست

ویژه برنامه جمکران در میلاد امام پنجم و شهادت امام دهم/ امشب دعای توسل برپاست

به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت یولن، مراسم هفتگی قرائت دعاهای توسل، کمیل و ندبه در مسجد مقدس جمکران این هفته نیز در روزهای سه‌شنبه، پنجشنبه و جمعه این هفته ۱۲، ۱۳ و ۱۴ بهمن‌ماه برگزار خواهد شد. همچنین به مناسبت سالروز شهادت امام هادی(ع) مجلس عزاداری برپا می‌شود.

امشب سه‌شنبه ۱۲ بهمن‌ماه مراسم قرائت دعای توسل با عنوان «توسل به حریم کبریا» با سخنرانی حجت‌الاسلام حسینی قمی و قرائت دعای حسن شالبافان بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار خواهد شد. فردا چهارشنبه ۱۳ و پنجشنبه ۱۴ بهمن‌ماه نیز به مناسبت سالروز میلاد امام باقر(ع) مجلس جشنی با نوای جواد اشعری بعد از نماز مغرب و حسن پاکزمان بعد از نماز ظهر برگزار خواهد شد.

در روز پنجشنبه ۱۴ بهمن‌ماه همزمان با شب لیلهالرغائب نیز مراسم قرائت دعای کمیل با عنوان «کمیل عارفانه» با سخنرانی حجت‌الاسلام مبینی و قرائت دعای اسلام میرزایی بعد از نماز مغرب‌ و عشاء برگزار می‌شود. همچنین در بامداد روز جمعه ۱۵ بهمن‌ماه نیز مراسم قرائت دعای کمیل با نوای حجت‌الاسلام میرزامحمدی دو ساعت مانده به اذان صبح برگزار می‌شود.

مراسم قرائت دعای ندبه با عنوان «ندبه انتظار» روز جمعه ۱۵ بهمن‌ماه از ساعت ۶ صبح با سخنرانی حجت‌الاسلام سید عباس موسوی مطلق و قرائت دعای رضا عاصی برگزار می‌شود. این مراسم از شبکه قرآن و معارف سیما پخش زنده خواهد شد.

همچنین بعد از نماز مغرب و عشاء در این روز نیز مراسم عزاداری شب شهادت امام هادی(ع) و قرائت زیارت جامعه کبیره با نوای حجت‌الاسلام حسین آبادی در مسجد امام علی(ع) برگزار می‌شود.

روز شنبه ۱۶ بهمن‌ماه نیز همزمان با ظهر شهادت مجلس عزاداری با نوای عباس محمدی‌پور برگزار می‌شود.

تمام این برنامه‌ها از صفحه مجازی مسجد مقدس جمکران به نشانی jamkaran_ir در اینستاگرام پخش زنده خواهد شد.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا