البرز

پاسخ معاون اجرایی رییس جمهور به ابهامات احداث یک میلیون واحد مسکونی در سال

پاسخ معاون اجرایی رییس جمهور به ابهامات احداث یک میلیون واحد مسکونی در سال

به گزارش یولن از کرج، صولت مرتضوی، معاون اجرایی رییس جمهور، بعداز ظهر امروز در آیین افتتاح ۴۵۴ واحد مسکونی و آغاز عملیات اجرای ۴۰۰ واحد مسکونی از پروژه «آسمان البرز» در شهر گرمدره، ضمن تبریک ایام، گفت: دشمن سعی داشت تا با بروز مشکل اجازه ندهد خدمات به مردم ارائه شود اما تمام تلاش خود را در دولت سیزدهم به کار گرفته‌ایم تا آرمان‌های امام و انقلاب عملیاتی شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به اینکه در ابتدای کار برنامه‌های متنوعی با نگاه کارشناسانه تحت عنوان سند تحول در دستورکار قرار گرفت که امیدواریم نتایج آن در زندگی مردم ملموس باشد، اظهار کرد: در گام نخست حفض جان مردم از شَر ویروس منحوس کرونا در دستورکار قرار گرفت و با واکسیناسیون عمومی و مدیریت دقیق در این راستا اقدام شد و علی رغم اینکه بیشترین هجمه‌ها را در این خصوص داریم اما روند خوبی طی شده است.

وی افزود: گام دوم دولت مسائل معیشتی مردم است که چندین زیربرنامه دارد و یکی از آن‌ها بحث تحول در حوزه مسکن است، در این میان مقرر شد سالانه یک میلیون واحد مسکونی توسط دولت برای مردم طراحی و اجرایی شود که البته برخی صاحب‌نظران ابهاماتی در این خصوص داشتند که با بررسی در می‌یابیم تنها بنیاد مسکن قادر است ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی و ۲۰۰ هزار واحد مسکن شهری را اجرایی کند.

این مقام مسؤول با اشاره به اینکه در کشور امکانات فراوانی وجود دارد که مهم‌ترین آن منابع قوی، کاربلد، جوان، مدیر و نخبه مملکت است؛ مهمترین سرمایه ما داشتن روحیه جهادی جوانان این مرز و بوم است که هر کجا ورود کردند فتوحات زیادی را داشته اند.

مرتضوی با اشاره به اقدامات بزرگ بنیاد مسکن در طول سالیان گذشته تصریح کرد: برای مثال در زلزله دهه ۷۰ خراسان جنوبی تعداد زیادی واحد مسکونی تخریب شد اما در همان زمان به همت بنیاد مسکن ۵۰ درصد از واحدهای مسکونی روستایی بازسازی و مقاوم سازی شدند که در صورت بروز حادثه‌ای دوباره تلفات کمتری خواهد داشت. البته که این روند همچنان ادامه دارد.

این مقام مسؤول بیان کرد: دولت با ارائه اختیارات به دستگاه‌های اجرایی و استانداران بر آن است تا سالانه یک‌میلیون واحد مسکونی ساخته شود.

مرتضوی در خصوص این آیین، اظهار کرد: دو هزار واحد مسکونی اجرایی و تحویل پاده خواهد شد، همچنین آغاز عملیات اجرایی ۴۰۰ واحد مسکونی جدید هم در دستورکار قرار خواهد گرفت؛ در این طرح تمام زیرساخت‌ها و سرانه‌ها مدنظر قرار گرفته است که از جمله آن می‌توان به طراحی فضای سبز اشاره کرد.

معاون اجرایی رییس جمهور در پایان با اشاره به اینکه ۱۵۰ واحد روستایی و ۶۰ هزار واحد روستایی توسط بنیاد مسکن طی ۶ ماه فعالیت دولت سیزدهم احداث شده است، ادامه داد: هر کجا بنیاد مسکن ورود کرده است برای مردم اطمینان قلبی حاصل شده است که جا دارد در این خصوص تقدیر و تشکر داشته باشیم.

بنا به گفته این مقام مسؤول در آینده نزدیک رییس دولت سیزدهم به استان البرز سفر خواهد کرد؛ در این میان عملیات اجرایی ۲۶هزار واحد مسکونی روستایی و شهری در سال اول فعالیت دولت سیزدهم در البرز آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/ج/ ق


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا