بین الملل

پنتاگون: به اوکراین در کشتن فرماندهان روس کمک نکرده‌ایم

پنتاگون: به اوکراین در کشتن فرماندهان روس کمک نکرده‌ایم

به گزارش سرویس بین‌الملل یولن، «جان کربی» سخنگوی پنتاگون پنجشنبه شب مدعی شد آمریکا در کشتن فرماندهان روس به اوکراین کمک نکرده است.

به نوشته وبگاه شبکه «راشا تودی»، کربی در نشستی خبری گفت: «ایالات متحده اطلاعات میدان جنگ را فراهم می‌کند تا به اوکراینی‌ها در دفاع از کشورشان کمک کند».

سخنگوی پنتاگون مدعی شد: «ما درباره موقعیت مکانی رهبران ارشد نظامی در میدان جنگ اطلاعاتی را فراهم نکرده و در تصمیم‌گیری درباره اهداف ارتش اوکراین مشارکتی نمی‌کنیم».

کربی گفت: «اوکراین اطلاعاتی که ما و دیگر شرکا دریافت می‌کنند را ترکیب کرده و تصمیمات خود را گرفته و اقدامات خود را اتخاذ می‌کنند».

«آدرین واتسون» سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا نیز گفته است اطلاعاتی که این کشور در اختیار اوکراین قرار داده «با قصد کشتن فرماندهان روسی» نبوده است.

روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز»، این هفته گزارش داد که واشنگتن جزئیات مربوط به جابجایی‌های مورد انتظار نیروهای روسیه و مکان و سایر جزئیات مربوط به مقرهای نظامی متحرک آن را به اوکراین ارائه کرده و کی‌یف این کمک را با اطلاعات خود برای انجام حملات توپخانه‌ای و سایر حملاتی که منجر به کشته شدن افسران روسی شده، درهم آمیخته است.

به گزارش نیویورک تایمز، مقامات اوکراینی مدعی هستند که حدود ۱۲ ژنرال روسی را در میدان جنگ کشته‌اند. طبق این گزارش، مقام‌های آمریکایی از مشخص کردن تعداد ژنرال‌هایی که در نتیجه اطلاعات آمریکایی کشته شده‌اند، خودداری کردند.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه روز گذشته (پنجشنبه) در واکنشی گفت: «ارتش ما به خوبی می‌داند که ایالات متحده، انگلیس و ناتو به طور کلی در حال انتقال اطلاعات و سایر پارامترها به نیروهای مسلح اوکراین هستند».

این مقام روس افزود: «این‌ها به خوبی شناخته شده است، و همراه با جریان تسلیحاتی که همین کشورها و ائتلاف (ناتو) به اوکراین می‌فرستند، همه اینها اقداماتی است که فرض کنید به تکمیل سریع عملیات کمک نمی‌کند، اما در عین حال قادر به جلوگیری از دستیابی به اهداف تعیین شده در عملیات نظامی ویژه (روسیه در اوکراین) نیست».

انتهای پیام/خ


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا