سلامت

پویش نذر خون تا پایان ماه صفر ادامه دارد

پویش نذر خون تا پایان ماه صفر ادامه دارد

به گزارش روز پنجشنبه یولن از انتقال خون استان تهران، دکتر سید منتظر شُبّر ضمن تقدیر از همراهی مردم پایتخت با فرهنگ اهدای خون خاطرنشان کرد: پویش نذر خون یک فرصت مهم برای ارادتمندان به مکتب امام حسین(ع) است که بر اساس درس آموزه های قیام کربلا، نشانه های ایثار، اخلاص و فداکاری را می توانند در اهدای خون برای نجات جان بیماران ببینند.

سرپرست اداره کل انتقال خون استان تهران اضافه کرد: ایام محرم و صفر که تداعی کننده قیام آزادگی حضرت اباعبدالله(ع) است، در طول تاریخ به اوقاتی برای نزدیک شدن مردم ایران به صفات ناب اخلاقی و انسانی تبدیل شده و حالا که اهدای خون یکی از مسئولیت های اجتماعی و تکالیف انسانی می باشد، به همین سبب می توان در ترویج این فرهنگ نجات بخش گامی برداشت و پویش نذر خون نیز بر همین مسیر آگاه سازی اجتماعی تاکید دارد.

وی ادامه داد: پویش نذر خون تا پایان ماه صفر و شهادت امام رضا (ع) ادامه دارد و امیدواریم جوانان و به ویژه بانوان شریف و مهربان تهرانی در این امر مهم و زندگی بخش مشارکت بیشتری داشته باشند.

سید منتظر شُبّر با اشاره به فعالیت هشت مرکز اهدای خون در روز اربعین خاطرنشان کرد: ۴ مرکز سیار اهدای خون در مسیر پیاده روی دلدادگان اربعین مستقر خواهد بود تا مردم مؤمن تهران بتوانند در این روز بزرگ، به یاری بیماران نیازمند به خون بشتابند.

سرپرست اداره کل انتقال خون استان تهران در پایان اظهارکرد: مردم شریف ایران در طول سالیان اخیر با توجه ویژه به فرهنگ اهدای خون، به انجام این کار ارزشمند همت می گمارند و مثل نذرهایی که در مسیر رضایت خداوند انجام می دهند، خون خود را که نجات بخش بیماران است، نذر می کنند و امیدواریم این همراهی و همدلی ها به صورت مستمر ادامه داشته باشد.

پویش نذر خون تا پایان ماه صفر ادامه دارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا