بین الملل

پیام مقامات لبنان در سالگرد پیروزی مقاومت در مقابله با تل‌آویو

پیام مقامات لبنان در سالگرد پیروزی مقاومت در مقابله با تل‌آویو

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، امروز (چهارشنبه-۲۵ می) سالروز فرار نظامیان رژیم صهیونیستی از جنوب لبنان است.

۲۵ می سال ۲۰۰۰ یادآور اولین پیروزی قطعی مقاومت لبنان در مقابل رژیم صهیونیستی آغاز زنجیره پیروزی‌های این حزب مردمی و مومن و آغاز سراشیبی زوال برای دشمن اسرائیلی بود.

در این تاریخ، ارتش رژیم صهیونیستی پس از ۱۸ سال اشغال، از مناطق جنوب لبنان عقب‌نشینی کرد، این عقب‌نشینی به دلیل حملات سخت مقاومت اسلامی لبنان، حزب الله، صورت گرفت.

در ششم ژوئن ۱۹۸۲، نیروهای رژیم اشغالگر قدس، با این ادعا که لبنان به مرکز عملیات تروریستی علیه آنها تبدیل شده، حمله‌ای سراسری را به جنوب لبنان آغاز و تا نزدیکی بیروت نیز پیشروی کردند. در همین حال اردوگاه‌های فلسطینی بیروت نیز که در محاصره ارتش رژیم اشغالگر قرار گرفته بود، هدف حمله فالانژهای مارونی قرار گرفت و کشتار فجیع موسوم به صبرا و شتیلا در آن انجام شد.

این قتل‌عام ها، خشم و نفرت عمومی را در سراسر جهان برانگیخت و باعث شد با مقاومت مردمی نیروهای رژیم صهیونیستی، از بیروت عقب نشینی کنند و در جنوب لبنان مستقر شوند. اما سرانجام با مقاومت حزب‌الله لبنان، ارتش رژیم صهیونیستی مجبور شد، به طرزی ذلت بار در ۲۵ می سال ۲۰۰۰م از جنوب لبنان عقب نشینی کند.

پیام «میشل عون»

بر اساس گزارش وبگاه خبری «النشره» لبنان، «میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان به همین مناسبت گفت: در سالروز آزادی باید بار دیگر بر اراده ملتمان که توانست زمین را زیر پای اشغالگر شعله‌ور سازد، تأکید کنیم. تنها وحدت صفوف توانست سلطه دشمن و ماشین جنگی آن را شکست دهد وتنها همین وحدت می‌تواند لبنان را نجات دهد.

پیام مدیر سازمان امنیت لبنان

«عباس ابراهیم» مدیر سازمان امنیتی عمومی لبنان نیز به همین مناسبت پیامی صادر و اعلام کرد، بیست و پنجم می سالروز شکست رژیمی خواند که ادعای شکست‌ناپذیری داشت و لبنانی‌ها این ادعا را نقش بر آب کردند.

وی تصریح کرد، این موضوع معادله راهبردی جدیدی را ترسیم کرد زیرا لبنانی‌ها در برابر دشمن اسرائیلی ایستادند و مانع از تحقق اهداف توسعه طلبانه آن شدند.

عباس ابراهیم در ادامه از نظامیان لبنانی خواست همواره در بالاترین درجه نظم و آمادگی برای وارد شدن به نبردهای امنیتی جهت مقابله با نقض مکرر حریم لبنان توسط رژیم صهیونیستی شد و گفت، ادامه نقض حریم دریایی، هوایی و زمینی لبنان توسط رژیم صهیونیستی ونیز اشغال «کفرشوبا» و «مزارع شبعا» به همراه اشغال بخش‌هایی از حریم آبی لبنان، به معنای آن است که ارتش، ملت و مقاومت لبنان در حالت آمادگی و هشدار برای مقابله است و سدی محکم در برابر تمامی تلاش‌ها برای جلوگیری از دستیابی بیروت به ثروت‌های نفتی و گازی می‌باشد.

وی افزود، علیرغم پایبندی لبنان به قطعنامه ۱۷۰۱، تجاوزهای صهیونیستی روزانه تکرار می‌شود و خطرناک‌ترین چیزی که لبنان با آن روبروست ادامه رزمایش‌های جنگی صهیونیستی است که جنگ علیه لبنان را شبیه‌سازی می‌کند.

انتهای پیام/ص


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا