اجتماعی

پیش‌بینی وضعیت هوا طی چند روز آینده/ بارش باران و رعد و برق در این استان‌ها

پیش‌بینی وضعیت هوا طی چند روز آینده/ بارش باران و رعد و برق در این استان‌ها

صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: یکشنبه(۲۶ شهریور) در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و مناطقی از استان‌های گیلان و مازندران افزایش ابر، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بعد از ظهر امروز در ارتفاعات جنوب کرمان و شمال و شرق هرمزگان رگبار پراکنده انتظار می‌رود.

وی افزود: دوشنبه(۲۷ شهریور) با تقویت جریانات شمالی روی دریای خزر در مناطقی از شمال غرب، سواحل شمالی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد همراه با کاهش نسبی دما رخ می‌دهد. در این روز بارندگی در غرب گیلان شدید می‌شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا سه‌شنبه (۲۸ شهریور) گستره بارش تنها در شرق اردبیل، گیلان و مازندران خواهد بود. چهارشنبه (۲۹ شهریور) نیز در این مناطق بارش خفیف و پراکنده رخ می‌دهد و در نوار غربی کشور جوی آرام و پایدار همراه با روند افزایش نسبی دما حاکم می‌شود.

وی افزود: از بعد از ظهر دوشنبه تا روز چهارشنبه (۲۷ تا ۲۹ شهریور) وزش باد در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در تهران و سمنان و در نوار شرقی افزایش می‌یابد و سبب کاهش نسبی دما و خیزش گردوخاک می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: پنجشنبه(۳۰ شهریور) در غالب مناطق کشور جوی آرام و پایدار همراه با روند افزایش نسبی دما مستقر می‌شود.

ضیاییان در ادامه گفت: امروز در جنوب غرب کشور و در پنج روز آینده در شرق کشور وزش باد شدید و گاهی گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: امروز خلیج فارس و دوشنبه و سه‌شنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران دوشنبه (۲۷ شهریور) صاف تا کمی ابری و گاهی وزش باد و اواخر وقت افزایش باد با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد و روز سه‌شنبه ( ۲۸ شهریور) صاف و گاهی وزش باد و شب افزایش باد با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا ( ۲۶ و ۲۷ شهریور ) اهواز با دمای ۴۳ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۵ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.

۲۳۳۲۳۶

مجله خبری یولن

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا