همدان

پیشرفت ۵۰ درصدی اجرای شبکه جمع‌آوری فاضلاب در نهاوند

پیشرفت ۵۰ درصدی اجرای شبکه جمع‌آوری فاضلاب در نهاوند

به گزارش خبرگزاری یولن از همدان، حسین آذرتکین ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای پروژه شبکه جمع‌آوری فاضلاب در شهر نهاوند اظهار کرد: مطالعات این پروژه در دهه ۷۰ آغاز شد اما عملیات اجرایی آن از سال ۷۵ به صورت رسمی کلید خورد.

وی با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب استان به منظور اجرای پروژه فاضلاب در شهر نهاوند مطالعات فاضلاب را طی دو  مرحله توسط مهندسین مشاور آب آغاز کرد گفت: طول اولیه شبکه جمع‌آوری طراحی شده توسط مشاور بالغ بر ۱۲۷ کیلومتر اعلام شد.

معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان همدان افزود: تاکنون ۱۱۴ کیلومتر( معادل ۹۰ درصد) از این پروژه اجرا شده و مابقی در دست انجام است ضمن اینکه با توجه به گسترش شهر، میزان طراحی اولیه تغییر یافته که برای تکمیل شبکه جمع‌آوری فاضلاب و برخورداری همه مشترکان نیاز به حدود ۷۰ کیلومتر شبکه است.

وی با بیان اینکه تنها در سال جاری اجرای هشت کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب در دستور کار قرار گرفت گفت: در حال حاضر اجرای پنج کیلومتر از شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهر نهاوند عملیاتی شده که این رقم معادل ۶۵ درصد از تعهدات امسال این طرح است.

  آذرتکین در بخش دیگری از سخنانش به اجرای خط انتقال اشاره کرد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر صد درصد خط انتقال فاضلاب به طول ۴‌.۸ کیلومتر اجرایی شده است.

وی در خصوص احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شهر نهاوند نیز یادآور شد: در این طرح تصفیه‌خانه فاضلاب این شهر با دو مدول هر یک به ظرفیت ۱۴ هزار و ۵۰۰ متر مکعب در شبانه‌روز با سیستم بیولوژیکی لجن فعال انجام شده است.

معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان همدان در ادامه ضمن اشاره به اجرای تصفیه‌خانه فاضلاب شهر نهاوند با ظرفیت ۱۵۰ هزار نفر در دو فاز، عنوان کرد: فاز نخست این طرح در سال ۹۰ به بهره‌برداری رسید ضمن اینکه ساخت ابنیه یک مدول از تصفیه‌خانه نیز با پیشرفت فیزیکی ۹۹ درصد عملیاتی شده است.

وی در پایان با اشاره به نصب انشعابات فاضلاب برای مشترکین گفت: از ۳۳ هزار انشعاب تاکنون ۱۳ هزار و ۹۶۴ فقره انشعاب نصب شده که انتظار می‌رود با مجموعه اقدامات انجام شده تعداد انشعابات نصب شده تا پایان سال جاری به ۵۰ درصد برسد.

انتهای پیام/۸۹۰۰۳/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا