پنجشنبه, ۱۶ تیر ۱۴۰۱ / قبل از ظهر / | 2022-07-07
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 148614 |
تاریخ انتشار : ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۵ | ارسال توسط :
73 بازدید
۰
می پسندم
ارسال به دوستان
پ

اگر در حال برق رسانی به تجهیزات پزشکی حیاتی یا یک سری از دوربین های نظارتی باشید، یک سیستم باتری یو پی اس می تواند از شما در برابر از بین رفتن پوشش در صورت قطع برق محافظت کند. UPS مخفف عبارت Uninterruptible Power Supply است، قطعه‌ای که فوراً به قطع برق پاسخ می‌دهد.

به گزارش گروه تبلیغات و آگهی خبرگزاری یولن از قزوین، اگر در حال برق رسانی به تجهیزات پزشکی حیاتی یا یک سری از دوربین های نظارتی باشید، یک سیستم باتری یو پی اس می تواند از شما در برابر از بین رفتن پوشش در صورت قطع برق محافظت کند. UPS مخفف عبارت Uninterruptible Power Supply است، قطعه‌ای که فوراً به قطع برق پاسخ می‌دهد.
سیستم باتری یو پی اس صبا یک فاصله بین منبع تغذیه اصلی و برق پشتیبان شما است. مشکل این است که حتی با وجود یک باتری پشتیبان یا ژنراتور قوی، ممکن است چندین دقیقه طول بکشد تا سیستم شما به از دست رفتن منبع برق اصلی شما پاسخ دهد و شروع به کشیدن از منبع جایگزین شما کند. در بیمارستان‌ها، بانک‌ها و سایر عملکردهای حیاتی، این چند دقیقه گرانبها می‌تواند موضوع مرگ و زندگی باشد. UPS طراحی شده است تا این مشکل را با پاسخگویی فوری حل کند، قدرت زیادی به سیستم ارائه دهد و سپس به محض راه اندازی، همه چیز را به سیستم پشتیبان شما تحویل دهد.
مهمترین چیزی که باید درک کنید این است که یک سیستم UPS به خودی خود یک نسخه پشتیبان طراحی نشده است. باتری متصل به سیستم یو پی اس شما قادر به تحمل بار ثابت برای بیش از چند دقیقه نخواهد بود. بنابراین، بسیار مهم است که شما یک سیستم پشتیبان در مقیاس کامل آماده داشته باشید تا در اسرع وقت آن را تحویل بگیرید.
عملکرد سیستم یو پی اس چگونه است؟
در حالی که عملکرد اصلی باتری UPS این است که شکاف بین قطع برق و برق پشتیبان را بپوشاند، همچنین می تواند سیستم شما را در شرایط عادی قابل اعتمادتر کند. این به این دلیل است که UPS باید نسبت به نوسانات منبع تغذیه ورودی فوق العاده حساس باشد تا در صورت قطع برق بلافاصله پاسخ دهد. در نتیجه، اگر در منطقه‌ای هستید که منابع تغذیه ناپایدار دارد، مانند یک دفتر صحرایی یا بیمارستان روستایی، UPS ممکن است برای حفظ سطح برق در هنگام فرورفتگی‌های آشفته و جهش‌های منبع تغذیه اصلی شما مفید باشد. در این مورد، یو پی اس در واقع هرگز مسئولیت را به سیستم پشتیبان شما واگذار نمی کند، اما نقش مهمی را با تامین انرژی کوتاه مدت برای پر کردن شکاف ها قبل از بازگشت همه چیز به حالت عادی، ایفا می کند. این زمانی امکان پذیر است که دستگاه یو پی اس بین منبع برق اصلی شما نصب شده باشد و تجهیزات در حال محافظت باشد، به طوری که در صورت قطع برق اولین نقطه مرجع خواهد بود. این راه‌اندازی همچنین به سیستم UPS اجازه می‌دهد تا در حین کار، دائماً باتری خود را در چرخه‌های کوچک شارژ کند. افزودن یک منبع تغذیه اضطراری به تنظیمات موجود، راه خوبی برای تضمین این است که هر لحظه زمانی که برق قطع می‌شود، اهمیت دارد. شما نمی‌خواهید با راه‌اندازی یک ژنراتور مشکل داشته باشید، مگر اینکه بدانید یک یو پی‌اس روی برد است و چیزها را ایمن نگه می‌دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم های UPS و نحوه کار آنها با باتری های خود، همین امروز با امداد باتری به شماره ۷۷۸۵۲۶۴۲ تماس بگیرید. 
این باتری های معمولا به دستگاههایی وصل می شوند که معروف ترین آنها دستگاه یو پی اس فاراتل است.
عمر مفید باتری یو پی اس چند سال است؟
به عنوان یک قاعده کلی، امید به زندگی برای یک منبع تغذیه بدون وقفه بین ۵ تا ۱۰ سال است. هنگامی که زمان تعویض یو پی اس خود فرا می رسد، ممکن است بخواهید به ارتقای بخش های دیگر مانند باتری ها و باتری و سیستم ذخیره انرژی خود نیز فکر کنید  به خصوص اگر در حال انجام تعمیرات برای قرار دادن تجهیزات جدید هستید.
۵ عاملی که عمر باتری یو پی اس را کوتاه می کند عبارتند از: 
۱. دمای محیط: ظرفیت نامی باتری بر اساس دمای محیط ۲۵ درجه سانتی گراد (۷۷ درجه فارنهایت) است. اگر باتری در دمای بالاتر کار کند، عمر قابل استفاده آن کاهش می یابد. دمای محیط ممکن است برای باتری های UPS مورد استفاده در مراکز داده با تهویه مطبوع مشکلی ایجاد نکند، اما می تواند در مکان های صنعتی، محیط های محافظت نشده یا آب و هوای گرم مشکل ساز باشد.
۲. تعداد دشارژها: آیا متوجه شده اید که قدرت باتری یو پی اس شما به اندازه زمانی که برای اولین بار آن را خریدید دوام نمی آورد؟ این به این دلیل است که تعداد و طول تخلیه باتری بر توانایی باتری در ارائه انرژی تأثیر می گذارد. هر چه میزان دشارژ بیشتر باشد، تخلیه ها عمیق تر باشد، عمر باتری کوتاه تر خواهد بود.
۳. سن: باتری‌ها دستگاه‌های ذخیره‌سازی انرژی الکتروشیمیایی هستند که انرژی شیمیایی را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کنند که UPS برای کار کردن به آن نیاز دارد. اما، حتی با شارژ شدن باتری، با گذشت زمان مواد شیمیایی موجود در باتری تخلیه می‌شود، که باعث می‌شود باتری انرژی کمتری تولید کند و برای یک بار مشخص برای مدت زمان کوتاه‌تری تولید کند. بنابراین، مهم نیست که چقدر با دقت از باتری استفاده می کنید، در برخی مواقع، زمان «بازنشستگی» باتری است.
۴. اندازه بار: اگر اندازه باتری برای بار کمتر باشد، زمان کارکرد باتری و طول عمر باتری کاهش می یابد. می‌توانید اندازه خود را با Load and Runtime Calculator تأیید کنید تا مطمئن شوید که یک بانک باتری با اندازه مناسب برای بار فعلی خود دارید.
۵. تعمیر و نگهداری: بیشتر یو پی اس ها از باتری های سیلد اسیدی (VLRA) مهر و موم شده، تنظیم شده با سوپاپ استفاده می کنند که معمولاً به آنها “بدون تعمیر و نگهداری” می گویند. اما ویژگی بدون نیاز به تعمیر و نگهداری واقعاً به این واقعیت اشاره دارد که آنها مهر و موم هستند و نیازی به اضافه کردن الکترولیت ندارند، همانطور که باتری های سلولی مرطوب و غرق شده در سیستم های UPS بسیار بزرگ استفاده می شوند. اما حتی باتری‌هایی که نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند نیز باید بررسی شوند تا ببینند که آیا خوردگی یا نشتی وجود دارد و اتصالات ترمینال محکم هستند. بدون هیچ گونه تعمیر و نگهداری، باتری های شما اغلب عمر کوتاه تری خواهند داشت.
اکنون که موارد اصلی را که بر عمر باتری تأثیر می‌گذارند مرور کردم، اجازه دهید به سؤال مشتری برگردم. حتی اگر ۳ تا ۵ سال طول عمر قابل استفاده باتری باشد، باز هم به محیط کار و نحوه استفاده شما از باتری ها بستگی دارد. بنابراین، بهترین راه برای اطمینان از اینکه باتری های شما آب کافی برای قطع برق بعدی شما دارند، نظارت و بازرسی باتری است. اکثر سیستم های یو پی اس دارای ویژگی تست باتری در جلوی دستگاه هستند. اگر یو پی اس شما نسبت به قبل با باتری کمتر دوام می آورد، ممکن است لازم باشد در نظر داشته باشید که عمر باتری به پایان می رسد و باید تعویض شود.
•  
باتری های یو پی اس ۲ ولت
با فرض اینکه شما از سلول های سیلد اسید صحبت می کنید، ظرفیت در آمپر ساعت به سطح صفحه بستگی دارد. باتری ها در اکثر موارد در اندازه های استاندارد ساخته شده اند. بنابراین اگر یک کیس با ۶ سلول ۲ ولت برای ساخت باتری ۱۲ ولت دارید، درجه آمپر ساعت بر اساس اندازه هر یک از سلول های جداگانه خواهد بود. همان کیس را بردارید و آن را یک سلولی کنید و ظرفیت آمپر ساعت بیشتر از ۶X خواهد شد (داخل پلاستیک کمتر و صفحات بیشتر چون مجبور نیستیم کیس را به ۶ محفظه تقسیم کنیم) اما فقط یک سلول ۲ ولتی خواهد بود بنابراین طول می کشد. شش مورد از آنها برای تامین باتری ۱۲ ولت شما. بنابراین یک باتری ساخته شده از ۶ عدد از این سلول های ۲ ولتی بیش از ۶ برابر ظرفیت هر ۱۲ ولت خواهد بود.
باتری های ۲ ولت صبا در دو نوع اسیدی و اتمی ساخته و تولید می شوند که در ادامه با کاربرد هر یک از آن ها آشنا خواهیم شد:
۱. باتری ۲ ولت اسیدی صبا  ( OPZS) : 
OPzS یک سلول غرق شده است ، به این معنی که الکترولیت (به طور کلی اسید سولفوریک) به شکل مایع در داخل سلول است. این نوع سلول ها گاه به گاه به آب مقطر نیاز دارند. برای اشاره به نوع غلیظ باتری های با روکش لوله ای ، اسید سربی و چرخه عمیق استفاده می شود. این باتری ها عموماً دارای ولتاژ سلول ۲ ولت هستند و به صورت سری به یکدیگر وصل می شوند تا ولتاژهای بیشتری تولید کنند. این نوع باتری ها عموماً تهویه می شوند و در برنامه های ثابت مانند: ذخیره انرژی خورشیدی ، باد و پشتیبان آنها حاوی الکترولیت مایع هستند که عموماً از اسید سولفوریک رقیق شده تشکیل شده است.
۲. باتری ۲ ولت اتمی صبا (  VRLA) :
باتری ۲ ولت ۲۰۰ آمپر سیلد اسید صبا باتری : از ویژگی های بارز باتری های سیلد اسید صبا عدم نشتی (Leak) الکترولیت در آنها و عدم نیاز به مراقبت و نگهداری است و این مزیت ناشی از تکنولوژی برتر آن در ترکیب مجدد اکسیژن می باشد. اکسیژنی که از صفحات مثبت جدا می شود به علت عملکرد ویژه (AGM) به صفحات منفی انتشار یافته و با توجه به تشکیل آب در باتری، نیاز باتری را به اضافه کردن آب از بین برده و در نتیجه باتری نیاز به مراقبت و نگهداری نخواهد داشت. ظرفیت یک باتری مقدار انرژی الکتریکی قابل استفاده از یک سلول شارژ شده می باشد. واحد ظرفیت یک سلول آمپرساعت (Ah) بوده و عبارت است از حاصل ضرب میزان شدت جریان (آمپر) در تعداد ساعات دشارژ، میزان ظرفیت به عواملی نظیر جریان دشارژ، دما در حین دشارژ و ولتاژ نهایی دشارژ بستگی دارد.
۳.باتری لیفتراک ( PZS )
با توجه به طیف گسترده ای از باتری های نیروی محرکه ای که در لیفتراک ها، جک های پالت برقی، استکرها و بالابرهای هوایی استفاده می شوند، فهرست کردن هر اندازه باتری موجود حتی برای مهندسان کارکشته تاسیسات نیز گیج کننده خواهد بود.
باطری لیفتراک چیست پس از شنیدن هر نامی ذهن ما درگیر آن می شود که این وسیله چیست و چه کار بردی دارد. یکی از وسایل های مهمی که در صنعت استفاده می شود باطری لیفتراک است، شما هم حتما پس از شنیدن این اسم به این فکر افتاده اید که باطری لیفتراک چیست؟
در;پاسخ به این سوال که باطری لیفتراک چیست؟ باید ابتدا به این مساله توجه کرد که کار این دستگاه چیست.
باتری های لیفتراک دو عمل را انجام میدهد :
• اولین قدم این است که ابتدا منبع برق را برای لودر فراهم میکند.
• دومین قدم این است که میتوانیم جرم را مانند یک وزنه ضد وزن ارایه دهیم و این امر باعث میشود ظرفیت بلند کردن بالا بر لیفتراک ارتقا یابد.
باتری صنعتی لیفتراک شامل چه اجزایی است؟
• محل باتری ، که سلول های جداگانه باتری لیفتراک را در بر میگیرد ، میتواند بین ۶ تا ۳۶ بسته باشد و معمولا ولتاژ هایی که برای باتری لیفتراک به کار گرفته میشود ۱۲ ، ۲۴ ، ۳۶ و ۴۸ ولت است .
• سلول های باتری ، که اساسا باتری های سلولی لیفتراک کوچک هستند ولی باتری های خود ساخته دارای یک صفحه سرب و تنگ شده با اسید سولفوریک هستند .
• میله های باتری ، که از یک میله سربی بزرگ تشکیل شده است که شامل مرتبط ساختن سلول های فرد است . یا به عبارتی دیگر باعث ایجاد یک مدار کامل میشود .
کابل باتری ، قطره این کابل ها معمولا اندازه قطر یک مداد است . در این کابل سیم کشی محکم لازم است تا کابل بتواند فشار قوی بالایی تولید کند . برخی از باتری ها میتوانند یک آمپر ساعت را به اندازه ی ۱۲۰۰ آمپر داشته باشند . یک جوشکار برای جوش دادن یک فولاد ضخیم ذوب شد به ۲۰۰ تا ۳۰۰ آمپر نیاز دارد . حال با این حساب میتوان فهمید که کابل های بزرگ برای عملیات ها چقدر حیاتی هستند.

انتهای پیام/
 


منبع خبر «» است و خبرگزاری یولن در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 148614 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  500012450534130  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه خبرگزاری یولن مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
لینک کوتاه خبر:
تبلیغات
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری یولن در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    نظرتان را بیان کنید