خراسان رضوی

کاهش ۱۷ درصدی بیماران بستری کرونایی در خراسان رضوی

کاهش ۱۷ درصدی بیماران بستری کرونایی در خراسان رضوی

به گزارش یولن از مشهد، بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی مشهد، آمار بیماران بستری مبتلا به کرونا در خراسان رضوی ۱۷ درصد کاهش یافت.

محمد پهلوان کاشی رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید -۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن بیان این خبر گفت: هم اکنون ۴۱۰ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی خراسان رضوی بستری هستند و سهم دانشگاه علوم پزشکی مشهد از این تعداد ۳۰۱ نفر است.

وی با اشاره به اینکه در روز گذشته ۹۲ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند، اظهار کرد: ۶۹ نفر از این تعداد در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید -۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: روند کاهشی تعداد بیماران بستری و سرپایی تثبیت نشده و لازم است عموم مردم به رعایت دستور‌های بهداشتی توجه لازم داشته باشند.

پهلوان کاشی با بیان اینکه هم اکنون ۱۰۶ بیمار مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان بستری هستند، افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده افرادی که واکسن دریافت نکرده اند و یا واکسیناسیون کامل ندارند، بیشترین حجم بیماران را در این بخش‌ها تشکیل می‌دهند.

وی تصریح کرد: در شبانه روز گذشته ۴۸۰ نفر به اورژانس بیمارستان‌ها و یا مراکز جامع سلامت منتخب کرونا مراجعه کرده اند.

انتهای پیام/ 


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا