اخبار روز

کرونا مدارس مهریز را تعطیل کرد

دکتر علیرضا پورمازار، رئیس شبکه بهداشت شهرستان مهریز در خصوص وضعیت شیوع کرونا در این شهرستان به خبرنگار فارس، اظهار کرد: شبکه بهداشت شهرستان مهریز با شروع مدارس و اوج گیری بیماری کرونا نگران وضعیت فعلی در مدارس است.

وی با بیان اینکه شرایط مدارس در نقاط مختلف با هم متفاوت است افزود: با توجه به وضعیت قرمز کرونا در شهرستان مهریز باید اکثر کلاس های به صورت مجازی و غیر حضوری برگزار شود.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان مهریز گفت: این مورد در ستاد کرونا شهرستان مهریز از سوی شبکه بهداشت مطرح شده است که قرار بود طی همین هفته چند تیم از آموزش و پرورش برای بررسی موضوع به مدارس اعزام شود که هنوز گزارشی از اعزام این تیم به شبکه بهداشت مهریز اعلام نشده است.

عضو ستاد کرونا مهریز با اشاره به اینکه در اکثر مدارس شهرستان مهریز به رعایت دستور العمل‌های بهداشتی کم توجهی می شود ادامه داد: شرایط مناسب برای رعایت پروتکل ها در مدارس ممانعت از حضور کارکنان و دانش آموزان مبتلا به کرونا و هرگونه علائم تنفسی است.

پور مازار اذعان کرد: با شروع مدارس درابتدای مهرماه نظارت بر آنها به صورت مستمر از سوی شبکه بهداست پیگیری شده است.

وی با اشاره آمار ابتلاء دانش آموزان به ویروس کرونا در شهرستان مهریز سیر صعودی دارد یاد آور شد: همزمان با شروع مدارس مهریز در مهرماه آمار دانش آموزان مبتلا به ویرس کرونا ۳۰ درصد افزایش یافته است.

سرپرست شبکه بهداشت مهریز گفت: با توجه به در دستور العمل نسخه ی ۰۶ آموزش و پرورش فقط دانش آموزانی که ساکن روستا باشند، در مدارس کار و دانش مشغول به تحصیل هستند و دانش آموزان مقطع ابتدای( در هفته دو روز)  جهت کلاس های حضوری به مدارس دعوت می شوند.

پور مازار عنوان کرد: در شهرستان مهریز این دستو العمل از سوی آموزش و پرورش به درستی اجرا نشده است و نتیجه آن ابتلا دانش آموزان و معلیمن به ویروس منحوس کرونا است.

وی از اداره آموزش و پرورش مهریز درخواست کرد:  به مدارس باغشهر تاریخی مهریز درجهت رعایت دستور العمل های بهداشتی دقت بیشتر داشته باشند و کلاس مدارس را بصورت مجازی و غیر حضوری برگزار کنند.

پور مازار تصریح کرد: اداره آموزش و پرورش مهریز موظف است اگر در کلاسی شاهد حضور دانش آموز مبتلا به کرونا باشد آن کلاس را کاملاً غیر حضوری و مجازی برگزار کند.

رئیس شبکه بهداشت مهریز عنوان کرد: درشهرستان مهریز با وجود حضور دانش آموز مبتلا به علائم تنفسی و کرونا در کلاس های حضوری درس اما هیچگونه اقدامی در خصوص برگزاری غیر حضوری کلاس انجام نشده است.  

پور مازار با تاکید بر اینکه باید دو دوز واکسن از سوی معلمین تزریق شود ادامه داد: طی بازدید های کارشناسان شبکه بهداشت مهریز از مدارس هنوز تعدادی از معلمین واکسن کرونا را دریافت نکرده اند که از سوی شبکه بهداشت به آنها اخطارات لازم داده شده است.

عضو ستاد کرونا در استان یزد در خصوص اینکه آیا دانش آموزان به علت حضور در مدرسه مبتلا به بیماری کرونا شده اند افزود: در این مورد به طور دقیق نمی توان اظهار نظر کرد اما از  ابتدای شهریور ماه آمار ابتلا به بیمار کرونا در دانش آموزان و معلمین بیشتر بوده است.
پور مازار با اشاره به اهمیت واکسیناسیون اذعان کرد: تزریق واکسن به ایمن سازی بدن،  باعث پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا و کاهش مرگ و میر ناشی از آن کمک می کند.

پورمازار با وجود قرمز شدن شهرستان مهریز و اعلام درخواست برگزاری غیر حضوری مدارس  از سوی شبکه بهداشت یادآور شد: این مسأله باید از سوی ستاد کرونا اعلام شود.

پور مازار با اشاره به اینکه واکسیناسیون برای دانش آموزان از شهریور ماه آغاز شده است عنوان کرد: برای ایمنی کامل دانش آموزان مهریز باید دو دوز واکسن تزریق و ۱۵ روز از زمان آن گذشته باشد که هنوز دو دوز واکسن کرونا به دانش اموزان مهریزی تزریق نشده است.

وی ادامه داد: هم اکنون ۸۰ درصد از دانش آموزان ایرانی مهریز دوز اول واکسن را دریافت کرده اند و ۵۲ درصد از دانش آموزان اتباع خارجی علیه بیماری کرونا واکسینه شده اند.

پور مازار خاطرنشان کرد: در مورد آمار واکسناسیون معلمین با توجه به درخواست های متعدد اما آماری از سوی اداره آموزش و پرورش به شبکه بهداشت مهریز ارائه نشده است.

سرپرست شبکه بهداشت مهریز ضمن قدر دانی از مسئولان در پیشگیری از کرونا افزود: در شهرستان مهریز نیاز به پیگیری، نظارت دقیق تر و بیشتر مسئولان شهرستان مهریز داریم.   

پور مازار گفت: فضای مناسب، تهویه مناسب، استفاده از ماسک جلوگیری از  ازدحام و تجمع در کلاس و رعایت فاصله ۵/۱ متری دانش آموز با یکدیگر از موارد مهم برگزاری کلاس درس است.

فرماندار مهریز رضا زارع زاده در خصوص تعطیلی مدارس گفت:  در بازدید های سرزده از مدارس انجام شده است وضعیت مدارس مهریز در خصوص کرونا بسیار کشننده است

زارع زاده ادامه داد: با توجه افزایش موارد ابتلا به ویروس کوئید ۱۹ و وضعیت قرمز شهرستان مهریز همه مقاطع تحصیلی شهری و روستایی تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

وی افزود: در صورت عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی در همه ادارات اصناف به طور قانونی با متخلفین برخورد می شود.

در شهرستان مهریزهمه افراد بالای دوازه سال می تواند با مراجعه به مرکز تجمیع واکسیناسون هرنوع واکسن مورد نظر خود  از جمله خارجی یا ایرانی را دریافت کنند.

انتهای پیام/چ


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا