همدان

کشتار دام مولد ممنوع است/ خرید حمایتی دام مازاد در همدان

کشتار دام مولد ممنوع است/ خرید حمایتی دام مازاد در همدان

به گزارش خبرگزاری یولن از همدان، علی دولو ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه به تمام کشتارگاه‌های استان ممنوعیت کشتار دام مولد ابلاغ شده است اظهار کرد: نظارت‌های جدی‌تر و پیشگیرانه‌تری در این زمینه در حال انجام است.

وی با بیان اینکه دام مولد ذخیره ژنتیکی محسوب می‌شود گفت: کشتار دامی که دارای قابلیت تولید مثل است به دلیل ارزش اقتصادی و اهمیت ژنتیکی آن اقدامی غیرعقلانی بوده و هست.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی یکی از شاخص‌های مهم امنیت غذایی را تولید اقلام پروتئینی دانست و با اشاره به اینکه کشتار دام مولد به معنای خسارت‌های هنگفت به کشور است گفت: خشکسالی موجب کاهش تولید نهاده‌های دامی و افزایش قیمت آن شده که به همین دلیل با افزایش تقاضای عرضه دام برای کشتار مواجه هستیم.

وی اظهار کرد: برای کاهش این روند، شرکت پشتیبانی امور دام اقدام به خرید حمایتی دام مازاد با قیمت مصوب دام سنگین ۲۱۶ هزار تومان و دام سبک ۲۱۰ هزار تومان کرده است.

دولو گفت: صادرات دام از اواخر شهریورماه آزاد شده و تاکنون مجوز صادرات ۲۷ هزار و ۵۰۰ راس دام سبک و ۲ هزار و ۳۰۰ راس دام سنگین از طریق معاونت توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی به بازرگانان استان داده شده که از این تعداد ۳ هزار راس دام سبک به کشورهای حاشیه خلیج یولن صادر شده است.

پایان پیام/ ۳۱۴۰/


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا