بین الملل

کشته‌شدن یک نظامی دیگر ترکیه در عراق

کشته‌شدن یک نظامی دیگر ترکیه در عراق

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، وزارت دفاع ترکیه امروز یکشنبه اعلام کرد که در عملیات نظامی روز شنبه(دیروز) در شمال عراق، یک نظامی کشته و یک نفر دیگر نیز زخمی شد.

با کشته شدن این نظامی ترکیه‌ای، از سه‌شنبه گذشته تا کنون هفت نظامی ترکیه در عراق کشته شده‌اند.

به نوشته روزنامه «رأی الیوم» وزارت دفاع ترکیه گفته است که یک بسته انفجاری در مسیر عبور دو نظامی در شمال عراق منفجر شده که در نتیجه آن یک نفر کشته و یک نفر دیگر زخمی شده است.

ترکیه مدت‌هاست با ادعای مقابله با حزب کارگران کردستان (پ‌.ک‌.ک) در حال نقض تمامیت ارضی شمال عراق است. پ‌.ک‌.ک که در ۳۵ سال گذشته با دولت آنکارا در تقابل نظامی است از سوی ترکیه، آمریکا و اتحادیه اروپا به عنوان گروه تروریستی شناخته می‌شود. ترکیه می‌گوید که شبه‌نظامیان حزب کارگران کردستان، مسئول مرگ بیش از ۴۰ هزار نفر از شهروندان ترکیه از جمله زنان و کودکان هستند.

این کشور عملیات‌های متعددی را تاکنون علیه شبه‌نظامیان پ‌.‌ک.‌ک در شمال عراق آغاز کرده که این اقدام همواره با واکنش شدیداللحن مقامات عراقی همراه بوده است.

آنکارا مدعی است  این عملیات پایگاه های نظامی حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) را هدف قرار می‌دهد، با این حال روستاییان در منطقه بارها از هدف قرار گرفتن شهرک‌های غیرنظامی خبر داده‌اند

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا