بین الملل

کشته شدن ۱۰ سرباز و افسر مصری در شرق کانال سوئز

کشته شدن ۱۰ سرباز و افسر مصری در شرق کانال سوئز

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، نیروهای ارتش مصر بعد از ظهر امروز شنبه خبر دادند که موفق شده‌اند یک «حمله تروریستی» را در شرق کانال سوئز دفع کند.

شبکه خبری روسیا الیوم به نقل از سخنگوی نیروهای مسلح مصر گزارش داد که یک گروه از عناصر تکفیری به یکی از ایستگاههای پمپاژ آب در شرق کانال سوئز حمله کردند.

وی با بیان اینکه در پی این حمله، نیروهای ارتش مصر و افراد حاضر در این ایستگاه با تروریستها درگیر شدند، خبر داد که در پی این درگیری، یک افسر و ۱۰ سرباز کشته و پنج نفر دیگر نیز زخمی شدند.

این فرمانده مصری با تأکید بر اینکه تعقیب تروریستها ادامه دارد و در یکی از مناطق دورافتاده در سیناء محاصره شده‌اند، گفت که نیروهای مسلح مصر به تلاش برای نابودی تروریسم و ریشه‌کن کردن آن ادامه می‌دهند.

افزایش تنش در صحرای سیناء پس از دوره‌ای آرامش نسبی در این منطقه رخ می‌دهد و مدتی بود که منطقه شاهد بمباران و عملیات نظامی نبود.

با وجود اینکه حملات متعدد هوایی و زمینی ارتش مصر در سال‌های گذشته از میزان قدرت گروهک «ولایت سیناء» کاسته است، اما حملات تروریستی علیه نیروهای ارتش مصر کماکان ادامه دارد.

به علت بافت جمعیتی منطقه و عشیره‌ای بودن آن و همچنین شرایط جغرافیایی و پستی و بلندی‌های شبه جزیره سیناء، تروریست‌ها از سال ۲۰۱۱ به  این سو در این منطقه فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و پس از پیدایش داعش، با این گروه بیعت کرده و نام «ولایت سیناء» را برای خود برگزیدند.

انتهای پیام/.

 


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا