اجتماعی

کشف ۳۰ میلیارد تومانی الکترو موتورهای تقلبی/۳ نفر دستگیر شدند

سرهنگ کارآگاه علی ولی پور گودرزی رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی یولن از دستگیری ۳ نفر از اعضای باند تقلب در زمینه الکترو موتورهای صنعتی خبر داد و اظهار داشت: تاکنون بیش از هزار دستگاه الکترو موتور تقلبی کشف شده که کارشناسان ارزش تقریبی آن را بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

سرهنگ ولی‌پورگودرزی در تشریح جزئیات خبر فوق گفت: طی اطلاع از اینکه باندی از کاسبان بازار سعدی در زمینه قاچاق کلان الکترو موتورهای صنعتی فعالیت دارند مأمورین این پلیس طی ۳ عملیات همزمان و منسجم پس از رصدهای نامحسوس با اشراف اطلاعاتی و عملیاتی به انبار، فروشگاه بزرگ و کارگاه غیرمجاز تولید پلاکت های تقلبی مراجعه کرده و موفق به کشف بیش از هزار عدد انواع الکترو موتورهای صنعتی، ابزار آلات و ادوات جرم شدند.

وی تصریح کرد: شیوه و شگرد فعالیت آنها بدین صورت بود که الکترو موتور های صنعتی چینی قاچاق یا استوک و مستعمل را تهیه و با تعویض پلاکت فنی غیر اصیل و رنگ آمیزی جدید به نام برند های مطرح کشورهای اروپایی اقدام به فروش آنها می کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت خاطرنشان کرد: سود حاصل از این شگرد به حدی بود که این افراد که در ۵ سال گذشته به عنوان کارگر در بازار سعدی فعال بوده اند،اکنون از سرمایه داران مطرح این حوزه هستند.

وی با بیان اینکه تحقیقات تکمیلی در مورد این باند با هماهنگی دادسرای جرائم اقتصادی ادامه دارد خاطرنشان کرد: کارشناسان ارزش ریالی اموال مکشوفه را بیش از ۳۰۰ میلیارد برآورد کرده اند.

وی از شهروندان درخواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه کالای قاچاق و تقلبی یا احتکار با ستاد خبری پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ به شماره ۶۶۷۴۷۳۴۳-۰۲۱ تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا