زنجان

کمبود سرم، کشوری است/طارم در زمینه اورژانس مشکل دارد

کمبود سرم، کشوری است/طارم در زمینه اورژانس مشکل دارد

به گزارش خبرگزاری یولن از زنجان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان به همراه هیأت همراه از دفتر خبرگزاری یولن بازدید و به سوالات خبرنگاران این خبرگزاری پاسخ داد.

حسن بختیاری با تبریک روز خبرنگار برای فعالان رسانه‌ای آرزوی توفیق کرد و از همکاری خبرگزاری یولن با این دانشگاه در زمینه‌های مختلف تقدیر کرد.

وی در پاسخ به سوالی خبرنگار یولن در زمینه برخی کمبودها به ویژه در حوزه دارویی از جمله سرم را کشوری دانست و اظهار کرد: در واقع همه معاونان غذا و دارو از کمبود سرم شکایت دارند و راه‌کارهایی هم برای کاهش این مشکل پیش‌بینی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان دریافتی‌های خارج از شبکه توسط برخی از پزشکان را ناشی از عدم توازن در وجود متخصص عنوان و با تاکید بر برخورد با متخلفان گفت: در همه موارد هم نمی‌توان برخورد سلبی کرد چرا که عواقب خاص خود را در بر دارد.

وی در پاسخ به سوالی در مورد مشکلات موجود در داروخانه‌ها به ویژه نسخه‌خوانی‌ها گفت: در این موارد طرف حساب دانشگاه علوم پزشکی، صاحب داروخانه است که باید ملاحظات مورد نیاز را مد نظر داشته باشد.

کمبود سرم، کشوری است/طارم در زمینه اورژانس مشکل دارد

بختیاری با اذعان به وجود مشکل در مراکز درمانی شهرستا‌ها به ویژه طارم گفت: این مشکلات اغلب در اورژانس وجود دارد، وگرنه ظرفیت اشغال تخت‌های بیمارستانی در این شهرستان پایین است.

در این دیدار قنبر رسولی، مدیر استانی خبرگزاری یولن در زنجان نیز با گرامیداشت یاد و نام شهدای عرصه سلامت اظهار داشت: فعالان عرصه سلام در دوران کرونا جهادی در صحنه ایستادند و جان خود را در راه سلامتی مردم اهدا کردند.

وی با بیان اینکه تلاش فعالان عرصه سلامت همیشه در اذهان مردم باقی خواهند ماند، تصریح کرد: شهدای عرصه سلامت مظلومانه از جان خود در راه حفظ جان و سلامتی مردم گذشتند و این اقدام مدافعان سلامت با هیچ چیز قابل قیاس و جبران نیست.

مدیر استانی خبرگزاری در زنجان با بیان اینکه فعالیت و خدمات دانشگاه علوم پزشکی با هیچ دستگاه و سازمانی قابل قیاس نیست، افزود: ایام شیوع کرونا نشان داد که حوزه سلامت چه جایگاه ویژه‌ای دارد و باید قدردان فعالان این حوزه باشیم.

انتهای پیام/۷۳۰۰۴


 

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا