سمنان

کمک ۴ هزار میلیارد تومانی خیران به حوزه علم و فناوری

کمک ۴ هزار میلیارد تومانی خیران به حوزه علم و فناوری

 به گزارش یولن از سمنان به نقل از روابط عمومی دانشگاه سمنان، محمد عبدالحسینی، سرپرست کانون خیران حوزه فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه افتتاح خوابگاه خیرساز دانشگاه سمنان اظهار کرد: فعالیت دانشگاه سمنان در حوزه خیران چشمگیرتر شده است و از چهار هزار میلیارد تومان کمک خیران در برنامه ششم توسعه،  ۳۴ میلیارد تومان آن مربوط به دانشگاه سمنان و دو دانشگاه دیگر است.

وی افزود: با توجه به اوضاع اقتصادی و تحریم‌ها تنها راه نجات کشور استفاده از کمک خیران، به‌ویژه کمک در زمینه فناوری و نوآوری تبدیل علوم به ثروت است.

سرپرست کانون خیران حوزه فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه خیران به تازگی در زمینه کمک به تجهیز آزمایشگاه‌ها و نوآوری و فناوری و تولید ثروت ورود پیدا کرده‌اند، افزود: می‌توان با استفاده از کمک خیران در زمینه کاربردی کردن مقاله‌های علمی و تبدیل آن‌ها به ثروت فعالیت کرد.

عبدالحسینی افزود: ساخت حدود ۸۱ دانشکده در ۳۲ دانشگاه، ساخت حدود ۷۱ خوابگاه در ۲۵ دانشگاه کشور،  کمک به بورسیه شدن دانشجویان بی‌بضاعتی که دارای معدل بالا بوده‌اند از جمله عملکردهای خیران در حوزه علم و فناوری است.

انتهای پیام/۷۴۰۰۷/ز/م/


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا