فرهنگ و هنر

کوثری: اربعین امسال، محدودیتی در تعداد زائران نداریم

کوثری: اربعین امسال، محدودیتی در تعداد زائران نداریم

به گزارش خبرنگار حج و زیارت یولن، عراق تاکنون به صورت رسمی درباره وضعیت اربعین امسال اطلاع‌رسانی نکرده است. البته وزیر کشور عراق در سفر به ایران وعده داد که اربعین امسال نسبت به ۲ سال گذشته متفاوت است و خبری از سهمیه‌بندی نخواهد بود.

امید کوثری، مدیر اجرایی ستاد مرکزی اربعین حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت یولن با اشاره به تلاش این ستاد به منظور تشرف میلیونی زائران کشورمان اظهار داشت: براساس توافق صورت گرفته با دولت عراق، اربعین امسال همچون سال‌های قبل از کرونا بدون اعمال سهمیه‌بندی است.

وی با بیان اینکه امسال محدودیتی از نظر تعداد در اعزام زائران کشورمان به عراق در اربعین نخواهیم داشت، افزود: البته این امر هنوز به صورت مکتوب بین ایران و عراق منعقد نشده، اما با توجه به موافقت طرف عراقی، تفاهم‌نامه اربعین ۹۸، برای اربعین سال جاری به قوت خود باقی است و در صورت داشتن ملاحظات، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

کوثری در ادامه به اهمیت تکمیل واکسیناسیون متقاضیان سفر اربعین اشاره کرد و گفت: بر اساس گزارش وزارت بهداشت، ۱۴ میلیون نفر از هم‌وطنان هنوز واکسن کرونا تزریق نکرده‌اند. این امر در حالی است که در سفر وزیر بهداشت به عراق و دیدار با مسؤولان عراقی، به تزریق ۳ دُز واکسن تاکید شد.

مدیر اجرایی ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه ثبت‌نام از متقاضیان اربعین از سوی سازمان حج و زیارت انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: امسال هم متقاضیان اربعین باید در سامانه سماح نام‌‌نویسی کنند که البته این سامانه باید به سامانه واکسیناسیون وزارت بهداشت متصل شود.

به گزارش فارس، امسال مرز خسروی، مهران، شلمچه و چذابه روی زائران بازگشایی می‌شود و‌‌ مرز سومار‌ هم برای ارسال تجهیزات و حتی زائران درنظر گرفته شده است. همچنین پیش‌بینی شده که ۵ میلیون زائر از کشورمان امسال به پیاده‌روی اربعین مشرف می‌شوند.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا