خراسان رضوی

کیفیت هوای مشهد در غالب نقاط ناسالم است/ تنفس فقط ۶ روز هوای پاک از ابتدای سال ۱۴۰۰

به گزارش یولن از مشهد، بر اساس داده‌های مرکز پایش آلاینده‌های زیست‌محیطی مشهد، شاخص کیفیت هوای این کلان‌شهر طی ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۱۰۶ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و شاخص فعلی هوا بر روی عدد ۸۲ در شرایط قابل قبول قرار دارد.

همانطور که در نمودار مشاهده می‌کنید کیفیت هوای مشهد غیر از پنج منطقه سرافرازان، سمزقند، امامیه، صنف و ماشین‌ابزار که در شرایط قابل قبول قرار دارد،در  سایر مناطق، نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده‌ است. 

بررسی غلظت آلاینده‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته نشان می‌دهد، غیر از دی اکسید گوگرد، سطح تمامی آلاینده‌ها نسبت به روز گذشته در این ساعت کاهش داشته‌ است.

از ابتدای سال جاری تا امروز، ساکنان کلان‌شهر مشهد ۶ روز هوای پاک، ۱۸۲ روز هوای قابل قبول، ۴۴ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و ۳ روز هوای ناسالم برای همه افراد را تنفس کرده‌اند.

عوارض بهداشتی شرایط نارنجی احتمال افزایش بروز علائم تنفسی در افراد حساس، تشدید بیماری‌های قلبی یا ریوی و مرگ زودرس در بیماران قلبی و سالمندان است و طبق دستورالعمل احتیاطی افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید در چنین شرایطی فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

انتهای پیام/ ۷۰۰۶۸


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا