ایلام

گازرسانی به ۵۱۷ روستا در ایلام/ ۹۹ روستای دیگر استان در دست اقدام است

گازرسانی به ۵۱۷ روستا در ایلام/ ۹۹ روستای دیگر استان در دست اقدام است

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، امروز محمود کشاورز سرپرست شرکت گاز استان در بازدید سارا فلاحی نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی از شرکت گاز استان ایلام افزود: از مجموع ۶۲۴ روستای استان، ۵۱۷ روستا گازدار شده و ۹۹ روستای دیگر در دست اقدام است که با اتمام این تعداد ضریب نفوذ گاز در مناطق روستایی استان به ۹۹ درصد می‌رسد که از ضریب کشوری بالاتر است.

وی با اشاره به اینکه با تلاش جهادی همکاران، خوشبختانه به مناطق محروم و یا در حال توسعه توجّه ویژه‌ای شده‌است، اظهار داشت: شرکت گاز نقش مهمی در توسعه پایدار روستاها دارد و خدمات ‌دهی به مناطق محروم روستایی سبب کاهش مهاجرت روستائیان به شهرها، رونق اقتصادی در روستاها و کاهش هزینه‌های خدمات برای خانوارها می‌شود.

سرپرست شرکت گاز استان تصریح کرد: با پیشرفت گازرسانی در سطح استان، تغییر فاز این مجموعه از یک شرکت پروژه‌محور به یک شرکت بهره‌بردار ضروری است.

کشاورز خاطر‌نشان کرد: این تغییر استراتژی با بهینه‌سازی سیستم‌ها و گسترش دولت‌الکترونیک در این شرکت آغاز شده و در آینده نزدیک نیز باقیمانده این تغییرات ضروری استمرار خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه ساختار این شرکت بر‌اساس قابلیت‌های موجود و طرح‌های توسعه‌ای بازنگری می‌شود، اظهار داشت: حذف قبوض کاغذی بعنوان اولین شرکت استانی در سطح کشور، ایجاد سیستم نشت‌یابی GIS محور و پیاده‌سازی GIS در سطح شرکت از نمونه کارهایی است که در راستای این تغییر استراتژی صورت گرفته است.

سرپرست شرکت گاز استان با بیان اینکه مقاوم‌سازی پروژه‌های خطوط لوله و تاُسیسات گازرسانی می‌بایست در اولویت کاری قرار گیرد تا تاب‌آوری و ایمنی آنها نسبت به گذشته افزایش یابد، گفت: باتوجه به اینکه عملیات گازرسانی شهری و روستایی در این استان در مراحل پایانی است، می‌بایست ساختاری متناسب با فعالیت‌های آتی شرکت بر مبنای خدمات‌رسانی و ارتقای کیفی خدمات به ذینفعان بازآراریی و بازنگری شود.

کشاورز با اشاره به اینکه ادامه فعالیت‌ها می‌بایست بصورت جهادی در تمام عرصه‌های خدمت رسانی به ذینفعان و اجرای پروژه‌ها با حداکثر توان انجام شود تا شاهد افزایش رضایتمندی جامعه هدف باشیم، افزود: در راستای پایداری شبکه و افزایش تاب‌آوری می‌بایست ۳ حوزه گازرسانی شرق، شمال و جنوب استان که دارای منابع تاُمین گاز متفاوتی هستند با تعریف پروژه‌های جدید گازرسانی، به یکدیگر متصل شوند.

انتهای پیام 


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا