سلامت

گسترش همکاری‌های راهبردی ایران و کوبا در عرصه سلامت

گسترش همکاری‌های راهبردی ایران و کوبا در عرصه سلامت

به گزارش روز یکشنبه یولن از وبدا، بهرام عین اللهی در دیدار با الیو رودریگز پردومو، معاون وزیر خارجه کوبا که در وزارت بهداشت برگزار شد، افزود: مسئولیت کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و کوبا با وزارت بهداشت و این کمیسیون، فرصت ارزشمندی برای گسترش روابط دو کشور است.

وی اظهارداشت: هجدهمین کمیسیون اقتصادی مشترک ایران و کوبا امسال در تهران برگزار شد و چنین تعاملاتی به تحکیم روابط دو کشور کمک بزرگی می کند. در جلسات این کمیسیون، اسناد مشترک همکاری دو کشور امضا شد که تلاش ما بر اجرایی شدن این اسناد همکاری است.

وزیر بهداشت با اشاره به همکاری های ایران و کوبا در حوزه سلامت به ویژه در زمینه ساخت واکسن کرونا، گفت: خوشحالیم که فرهنگ انقلابی کوبا و مقاومت مردم این کشور در برابر تحریم های ناجوانمردانه آمریکا به سایر کشورهای آمریکای جنوبی نیز گسترش یافته است.

 عین اللهی تاکید کرد: ایران و کشورهای دوست و انقلابی مانند کوبا می توانند با همکاری و همراهی یکدیگر، در مقابل ظلم و ستم آمریکا و نظام استکبار، ایستادگی کنند.

وزیر بهداشت به حضور پرشور و پرتعداد مردم در راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان در کشور اشاره کرد و گفت: مردم ایران و کشورهای دوست همچون کوبا، در مقابل سیاست های مداخله جویانه آمریکا و متحدانش، ایستاده اند و تاریخ نشان خواهد داد که ستم و تحریم، به نتیجه نمی رسد چراکه جمهوری اسلامی ایران و دیگر ملت های آزاده و مستقل، با وجود تحریم های ناجوانمردانه و فشارهای اقتصادی، امروز بسیار قوی تر از سالهای قبل شده اند.

وی، ضمن تاکید بر ضرورت همکاری های گسترده کشورهای دوست و همراه همچون ایران و کوبا، افزود: زمینه های خوبی برای ارتقای روابط و همکاری های بهداشتی و درمانی بین دو کشور وجود دارد.

گسترش مناسبات ایران و کوبا به ایستادگی در مقابل چالش ها کمک می کند

الیو رودریگز پردومو، معاون وزیر خارجه کوبا نیز در این دیدار گفت: گسترش مناسبات ایران و کوبا کمک می کند که در مقابل چالش ها، با توانمندی ایستادگی کنیم. گام های استواری از طریق کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور برداشته و توافقاتی انجام شده که باید در کوتاه ترین زمان اجرایی و بهترین نتایج، حاصل شود.

وی با بیان اینکه همکاری های مشترک ایران و کوبا در زمینه تولید واکسن کرونا موفقیت آمیز بود، گفت: دو کشور دریافتند که بیش از اینها می توان تبادلات و هم افزایی در حوزه سلامت را گسترش داد.

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا