سلامت

۳۷ درصد پزشکان متخصص در پایتخت متمرکز هستند

۳۷ درصد پزشکان متخصص در پایتخت متمرکز هستند

دکتر سیدمحمد پاکمهر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار یولن اظهار داشت: همچنین ۵۵ درصد پزشکان متخصص دیگر نیز در مراکز استان ها مستقر و در حوزه سلامت فعالیت می کنند.

وی تصریح کرد: تراکم بالای پزشکان متخصص در پایتخت و مراکز استان ها بیانگر آن است که ما با پدیده عدم توزیع عادلانه نیروهای درمانی در کشور مواجه هستیم.

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: بنابراین ادعای کمبود پزشک نادرست است و بیشترین مشکل توزیع نامناسب این نیروهای درمانی در کشور است.

وی ادامه داد: همچنین بر اساس برخی از آمارها ۳۰ هزار پزشک کشور در حوزه سلامت هیچگونه فعالیتی ندارند این در حالی است که برای تربیت هر نیروی درمانی پزشک سالانه بین ۲ تا ۴ میلیارد ریال هزینه می شود.

نماینده مردم پنج شهر خراسان شمالی در مجلس با اشاره به مهاجرت پزشکان و نیروهای درمانی در سال های اخیر، بیان کرد: حدود چهار هزار پزشک و پرستار در سال ۱۴۰۰ برای مهاجرت از کشور گواهی و تاییدیه فنی از مراکز مربوطه دریافت کردند که این امر ناشی از دریافت نامناسب حقوق و مزایا است.

وی عنوان کرد: یک پرستار در کشورهای حوزه خلیج فارس ۱۰ برابر یک پرستار در کشور حقوق می گیرد و این امر موجب افزایش مهاجرت نیروی درمانی شده است.

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا