کرمان

۳۸ درصد جمعیت استان کرمان زیر ۱۸ سال است/الزامات حوزه کودکان منطقه‌ای دیده شود

۳۸ درصد جمعیت استان کرمان زیر ۱۸ سال است/الزامات حوزه کودکان منطقه‌ای دیده شود

به گزارش یولن از کرمان، فتاح احمدی، معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک امروز در دیدار با استاندار کرمان شناسایی ظرفیت‌های غیردولتی، سمن‌ها و افراد در اجرای مسیر تعهدات در استان‌ها ضروری دانست و اظهار کرد: اگر فعالیت‌های کاری از حالت جزیره‌ای خارج شود موفقیت حاصل می‌شود.

وی تصریح کرد: با نظارت استاندار و میدان‌داری دفتر اجتماعی امیدواریم بتوانیم ظرفیت‌های غیردولتی را در موضوع حقوق کودک و معضلات مرتبط با آن به‌کار بگیریم و وضعیت را تا حدی کنترل کنیم و به سمت ساماندهی و اجرا برسیم.

احمدی عنوان کرد: ۳۸  درصد جمعیت استان کرمان را را کودکان زیر ۱۸ سال تشکیل می‌دهند و قطعا باید برای آنها برنامه داشت.

محمدمهدی فداکار استاندار کرمان تصریح کرد: الزامات حوزه کودکان در شهرهای مختلف فرق دارد، بافت سنتی و رشد جمعیتی را نیز باید در نظر داشت.

وی با بیان اینکه مباحثی که در مورد پایتخت مطرح می‌شود همچنین مبانی و شیوه‌های اجرا و پرتکل‌های تهران با استان‌های دیگر متفاوت است، افزود: بعضا در منطقه‌ای به نیازهای آموزشی و کمک آموزشی نیاز است و استان دیگر ممکن است متفاوت باشد و یک نسخه نمی‌توان برای کل کشور نوشت.

فداکار خاطرنشان کرد: در راستای ارتقای شاخص‌های اجتماعی همکاری لازم انجام را خواهیم داد و از ظرفیت‌ها برای توسعه و پیشرفت استان استفاده خواهیم کرد.

انتهای پیام/۸۰۰۱۷/ب


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا