البرز

۴۰۰ هزار واحد مسکن شهری و روستایی توسط بنیاد مسکن احداث می‌شود

۴۰۰ هزار واحد مسکن شهری و روستایی توسط بنیاد مسکن احداث می‌شود

به گزارش یولن از کرج، اکبر نیکزاد، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، در آیین افتتاح ۴۵۴ واحد مسکونی و آغاز عملیات اجرایی ۴۰۰ واحد مسکونی از پروژه «آسمان البرز» در شهر گرمدره، با اشاره به اینکه همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار در کشور دارای طرح هادی مصوب است، گفت: در بحث اجرای طرح هادی همه افرادی که به موضوع روستا مرتبط هستند تلاش دارند تا بتوانند خدمات مناسبی به ویژه در خصوص راه، جدول کشی و معابر به جامعه هدف ارائه کنند.

وی بیان کرد: امکانات بسیار خوبی در اختیار مجریان طرح هادی قرار گرفته است و تلاش داریم تا بتوانیم در سال آتی در اجرای طرح هادی به شاخص مناسب‌تری دست پیدا کنیم.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در بحث ساخت مسکن روستایی ۵۰ درصد واحدهای روستایی کشور نوسازی شده است، تصریح کرد: با ساخت ۲۰۰ هزار واحد روستایی در سال می‌توانیم تا سال ۱۴۱۰ جشنی بگیریم تحت این عنوان که حتی یک واحد مسکونی غیر مقاوم در کشور نخواهیم داشت.همچنین ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی شهری نیز در دستورکار قرار دارد.

این مقام مسؤول در خصوص خدمات این مجموعه در مناطق سیل زده و زلزله زده، گفت: با ایجاد یک حادثه در کشور مقامات ارشد کشوری و مسؤولان ذیربط ورود خواهند کرد چرا که هر یک می‌توان به بحران ولی تبدیل شود اما باتوجه به اقدامات صورت گرفته توسط مسؤولان و خیرین این‌ حوادث بهانه ای برای افتخار آفرینی بوده است.

۴۰۰ هزار واحد مسکن شهری و روستایی توسط بنیاد مسکن احداث می‌شود

 

وی تصریح کرد: در هشت نقطه زلزله زده کشور و ۶ نقطه سیل زده کشور درحال بازسازی هستیم و خانه های مردم با حمایت دولت و سایر نهادهای خدمات رسان در این راستا همکاری و حمایت دارند.

نیکزاد با اشاره به اینکه بیش از ۲۰ هزار سند صادر برای مناطق جامعه هدف صادر و تحویل شده است، اضافه کرد: ۶۰ هزار واحد در شهرهای کشور توسط بنیاد مسکن در حال ساخت است.

وی با تاکید بر اهمیت حمایت از بخش خصوصی یادآور شد: بنیاد مسکن به هیچ‌وجه عرصه را به بخش خصوصی تنگ نکرد و بسیاری از اقدامات این مجموعه از طریق برونسپاری اجرایی شد.

نیکزاد در بخش دیگری به مسئله بازسازی مناطق فرسوده اشاره کرد و افزود: طی چند ماه آینده خبرهای خوشی در این راستا خواهیم داشت، برای مثال در بحث بافت‌های فرسوده بنیاد مسکن ورود پیدا کرده است و در شهر زاهدان ۱۰ هزار واحد در حاشیه شهر در حال بهسازی و نوسازی است و درشهر کرج هم حتما ورود کرده و پیشنهاد را به معاون رییس جمهور تقدیم میکنیم.

این مقام مسؤول با اشاره به احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن در تهران، یادآور شد: در منطقه غرب شهر کرج نیز، زمینی به مساحت ۵۵۰ هکتار جانمایی شده است و مراحل نهایی طراحی در حال انجام است تا شاهد پروژه‌های خوب اجرایی در خصوص نیز خواهیم بود.

انتهای پیام/ج


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا