فرهنگ و هنر

۷ هزار نفر از هنرمندان توانخواه، عضو صندوق اعتباری هنر هستند/ توزیع عادلانه امکانات میان هنرمندان، یکی از مصادیق عدالت فرهنگی است

۷ هزار نفر از هنرمندان توانخواه، عضو صندوق اعتباری هنر هستند/ توزیع عادلانه امکانات میان هنرمندان، یکی از مصادیق عدالت فرهنگی است

به گزارش خبرگزاری یولن،احمد مقیمی مشاور فرهنگی اجتماعی وزیر فرهنگ در امور مناطق محروم، با حضور در مراسم اعطای هنرکارت، به ۳ نفر از هنرمندان توانخواه در اصفهان، گفت: یکی از راهبردهای اصلی وزارت فرهنگ، توسعه عدالت فرهنگی است و تشکیل قرارگاه عدالت فرهنگی (محرومیت زدایی) در این وزارتخانه، حکایت از اهتمام ویژه مقام عالی وزارت و ارکان مختلف وزارتخانه، دراین خصوص دارد.
وی در ادامه افزود: در تبیین موضوع عدالت فرهنگی باید به این نکته توجه داشت که تنها توجه به پهنه جغرافیایی کافی نیست، گرچه تمرکز زدایی و برنامه ریزی های فرا تهران، قدم اول و مهمی در این مسیر است اما نگاه متوازن به تمامی موضوعات فرهنگی و هنری و توزیع عادلانه امکانات میان تمامی اقشار هنرمندان، از مؤلفه‌ها و مصادیق مهم عدالت فرهنگی به شمارمی رود.

مشاور وزیر و دبیر قرارگاه عدالت فرهنگی ضمن تقدیر از فعالیت های صندوق اعتباری هنر به‌عنوان مهمترین حامی اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت در کشور با اشاره به عضویت قریب به ۷ هزار هنرمندِ توانخواه در این صندوق که عمدتاً تحت پوشش بهزیستی هم هستند، گفت: برگزاری اینگونه نشست ها هرچند ساده و کوچک نشان از توجه به ظرفیت قابل توجه افراد دارای معلولیت در عرصه فرهنگ و هنر و رسانه دارد.
در این نشست که به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان و با حضور مدیرکل بهزیستی این استان برگزار شد درباره انجام فعالیت های مشترک و ایجاد زمینه همکاری های بیشتر بین ادارات بهزیستی و فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفتگو و راهکار ارائه شد.
در پایان این نشست به سه نفر از هنرمندانِ توانخواه، محمدنظری بازیگرِ، سحر مشایخی شاعر، نویسنده و خبرنگار و صادقه رضوی زاده خبرنگار، هنرکارت صندوق اعتباری هنر اعطا شد.
همچنین در این مراسم از منصور گلناری پیشکسوت عرصه خبر و رسانه، امید نیاز کارگردان و بازیگر و مهری فروغی فعال فرهنگی رسانه ای بعنوان حامیان هنرمندان توانیاب تقدیر شد.

۲۲۰۵۷

مجله خبری یولن

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا