سمنان

استقرار ۵۰ گشت راهداری و ترابری در راه‌های سمنان

استقرار ۵۰ گشت راهداری و ترابری در راه‌های سمنان

مهدی رجایی‌فرد، دبیر ستاد نوروزی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار یولن در سمنان اظهار کرد: مطابق شیوه‌نامه‌های ابلاغی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، فعالیت نوروزی این اداره کل آغاز شده و طرح نوروزی ۱۴۰۱ در این استان تا ۱۵ فروردین اجرا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: طرح پیش‌فروش بلیت نوروزی با رعایت ظرفیت سرویس‌دهی شرکت‌های حمل‌ونقل مسافر بدون افزایش نرخ و به‌منظور امکان مدیریت محدودیت‌های احتمالی ناشی از شیوع ویروس کرونا عملیاتی شده است.

دبیر ستاد نوروزی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سمنان تصریح کرد: فعالیت شرکت‌ها و ناوگان‌های حمل‌ونقل عمومی مسافری، نظارت بر عملکرد شرکت‌های حمل‌ونقل با تأکید بر توقف ناوگان زیرپوشش آن‌ها در زمان و مکان مناسب برای ادای فریضه نماز، صرف غذا و همچنین مساجد و نمازخانه‌های بین‌راهی، هماهنگی با پلیس راهور به‌منظور اعمال نظارت کافی در خصوص جلوگیری از سوار و پیاده کردن مسافران در محدوده شهری و خارج از پایانه‌های مسافری در این مدت مورد توجه و بازرسی ویژه قرار می‌گیرد.

وی توضیح داد: ۵۰ گشت راهداری و ترابری سبک و سنگین در حوزه استحفاظی این اداره کل جهت طرح نوروزی ۱۴۰۱ استقرار و فعالیت دارند و این اکیپ‌ها تا پایان طرح نوروزی در حال آماده‌باش خواهند بود.

رجایی‌فرد از انجام تمهیدات لازم جهت بازرسی‌های مستمر از ناوگان حمل‌ونقل عمومی خبر داد و گفت: به‌کارگیری ناوگان عمومی فاقد شرایط لازم ممنوع است.

دبیر ستاد نوروزی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سمنان بیان کرد: اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سمنان در راستای تأمین امنیت مسافران نوروزی اکیپ‌های بازرسی نوروزی را به این مهم اختصاص داده است.

رجایی‌فرد گفت: تا امروز بیش از دو هزار و ۴۰۰ ناوگان حمل‌ونقل عمومی در گشت‌های کنترل نظارت مورد بازرسی قرار گرفته‌اند و ۱۵۰ مورد اعمال قانون انجام شده است.

وی یادآور شد: مسافران می‌توانند از سامانه‌های تلفنی، پیامکی و اینترنتی ۱۴۱ جهت اطلاع از آخرین وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی، شرایط آب و هوایی، انسداد و رخدادهای جاده‌ای نیز استفاده کنند.

رجایی‌فرد تأکید کرد: گشت‌های نوروزی راهداری و ترابری در این ایام از فعالیت دست‌فروشان در حریم جاده‌ها جلوگیری کرده و با حضور شبانه‌روزی خود در محورهای مواصلاتی از حریم راه‌ها حفاظت و صیانت خواهند کرد.

انتهای پیام/۷۴۰۰۳/م/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا