بین الملل

روز کم تلفات در آمریکا؛ ۴ کشته و ۲۸ مجروح در تیراندازی‌های روز شنبه

روز کم تلفات در آمریکا؛ ۴ کشته و ۲۸ مجروح در تیراندازی‌های روز شنبه

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، ‌در جریان تیراندازی‌های کور روز شنبه در آمریکا دست کم چهار نفر کشته و ۲۸ نفر مجروح شدند.

تیراندازی کور به حادثه‌ای در آمریکا گفته می‌شود که طی آن دست کم ۴ نفر یا بیشتر هدف تیراندازی قرار بگیرند.

بر اساس گزارش «آرشیو خشونت سلاح»، روز شنبه در میشیگان، پنسیلوانیا، تگزاس و آریزونا تیراندازی گزارش شد.

در فیلادلفیا، پس از آنکه یک فرد مسلح در نیمه‌های شب شنبه اقدام به تیراندازی در «سوث استریت» کرد، سه نقر کشته و ۱۱ نفر مجروح شدند.

اداره پلیس فیلادلفیا به شبکه ABC‌گفت که پلیس شاهد چند تیراندازی به سوی جمعیت در منطقه «سوث استریت» که محل تجمع مردم در تعطیلات آخر هفته است،‌ بود.

در ساعت‌های اولیه روز شنبه، در جریان تیراندازی در بازار شهر فونیکس در ایالت آریزونا، یک دختر بچه ۱۴ ساله کشته شده و هشت نفر دیگر نیز مجروح شدند.

پلیس گفته که این تیراندازی در جریان یک جشن در منطقه روی داده است. بر اساس گزارش پلیس، تیراندازی پس از آغاز درگیری در این جشن شروع شده است.

«کیت کالاگو» شهردار فونیکس روز شنبه در پیامی توییتری نوشت به نظر می‌رسد که نمی‌توانیم روزی بدون تیراندازی کور داشته باشیم. وی ادامه داد: «زمان به پایان رسیده و تغییر باید هم اکنون اتفاق بیفتد».

در جریان تیراندازی در الپاسوی تگزاس نیز پنج نفر مجروح شده و چهار نفر نیز در اکورس میشیگان مجروح شدند.

 با افزایش تعداد حوادث تیراندازی در آمریکا طی هفته‌های اخیر و کشته شدن شمار زیادی از مردم این کشور از جمله کودکان، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا خواستار تشدید قوانین کنترلی بر آزادی حمل سلاح گرم توسط آمریکایی‌ها شد.

بایدن شامگاه پنجشنبه گفت که متمم دوم قانون اساسی آمریکا که حق شهروندان را برای داشتن سلاح گرم تضمین می‌کند، مطلق نیست و لازم است کنترل بیشتری بر وجود سلاح‌ها در دست مردم اعمال شود.

انتهای پیام/.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا