اردبیل

۴۰ درصد از شکایات کارگری و کارفرمایی اردبیل به صورت سازشی حل و فصل می شود

۴۰ درصد از شکایات کارگری و کارفرمایی اردبیل به صورت سازشی حل و فصل می شود

به گزارش خبرگزاری یولن از اردبیل، بهروز رحیم‌زاده بعدازظهر امروز در دیدار با رئیس شورای حل اختلاف استان اردبیل با بیان اینکه برطرف کردن دعاوی بین کارگران و کارفرمایان به‌صورت سازشی یکی از مهم‌ترین سیاست‎های این اداره کل است، اظهار کرد: در سال گذشته نزدیک به ۴۰ درصد از شکایات واصله به مراجع حل اختلاف این اداره‌کل به صورت سازشی حل و فصل شد.

وی با اشاره به اینکه سالانه به صورت متوسط ۶ هزار شکایت کارگری در مراجع حل اختلاف این اداره‌کل ثبت و رسیدگی می‌شود، افزود: ۱۳ شعبه هیات تشخیص و ۶ شعبه حل اختلاف وظیفه رسیدگی و صدور آرا در این زمینه را برعهده دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با عنوان کسب رتبه برتر استان اردبیل در مدت زمان رسیدگی به دعاوی بین کارگران و کارفرمایان، تصریح کرد: ما اعتقاد داریم اختلافات ما بین کارگر و کارفرما باید در محیط کار و از طریق تفاهم و توافق حل و فصل شود و  بهترین تصمیم توافق خواهد بود که در نهایت این کار موجب جلوگیری از سرگردانی مراجعان، کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها و تسریع در حل و فصل اختلافات خواهد شد.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت شورای حل اختلاف استان جهت مصالحه و افزایش توافق طرفین دعوی گفت: ایجاد ساز و کار مناسب در چهارچوب قانون به منظور افزایش سازش بین کارگر و کافرما با همکاری شورای حل اختلاف استان عملیاتی خواهد شد.

ایجاد صلح و سازش مهم‌ترین وظیفه شورای حل اختلاف است

 رئیس شورای حل اختلاف استان اردبیل ایجاد صلح و سازش مهم‌ترین وظیفه شورا دانست و بیان کرد:  استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای ایجاد صلح و سازش در پرونده‌ها یکی از مهم‌ترین رسالت‌های شورای حل اختلاف است که به دنبال تحقق این امر در اختلاف و دعاوی بین کارگر و کارفرما هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین علوی ضمن تاکید در خصوص گفتمان‌سازی و اشاعه فرهنگ صلح و سازش در محیط کار و تولید عنوان کرد: اولویت اول کاری در شوراهای حل اختلاف صلح و سازش میان طرفین دعوی است.

وی گفت: شوراهای حل اختلاف رسالت ارزشمندی را انجام می‌دهند و آن تقویت فرهنگ صلح و سازش و حفظ روحیه اخوت و برادری است که این اقدام در نزد خداوند متعال اجر فراوانی دارد.

انتهای پیام/۳۷۲۷/ی


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا