کرمان

۶۰۰ پرونده تخلف صنفی به تعزیرات کرمان ارجاع شد/برخورد با نانوایی‌های متخلف

۶۰۰ پرونده تخلف صنفی به تعزیرات کرمان ارجاع شد/برخورد با نانوایی‌های متخلف

به گزارش یولن از کرمان، ارسلان میری امروز در حاشیه کارگروه اقدام مشترک تنظیم بازار در کرمان اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد تمام اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌های سراسر استان به اعضای خود اطلاع‌رسانی کنند که هرگونه افزایش قیمت کالاها بدون گرفتن مجوز از مراجع قانونی پذیرفتنی نیست و تخلف محسوب شده و طبق قانون با آنها برخورد می‌شوند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان با اشاره به اینکه همه نانوایی‌های سراسر استان و کشور باید کد پذیرنده داشته باشند، گفت: نانوایی‌هایی که کد پذیرنده نگرفته باشند سهمیه آرد آنها قطع خواهد شد، همچنین نانوایی‌هایی که ساعت پخت نان خود را رعایت نکنند و یا واحد صنفی خود را تعطیل کنند بر اساس قانون ماده ۶۸ نظام صنفی با آنها برخورد می‌شود.

وی افزود: روزانه به صورت متوسط ۶ الی ۷ گشت مشترک روزانه در مرکز استان و در شهرستان‌ها یک گشت با مدیریت تعزیرات انجام می‌شود و در این گشت‌ها علاوه بر کالاهای اساسی سایر کالاهایی که در سبد خانوار موثر هستند نیز مورد رصد و پایش قرار می‌گیرد.

میری تاکید کرد: علاوه بر تعزیرات حکومتی، بازرسی توسط دستگاه‌های دیگر از جمله صنعت و معدن، بسیج، جهاد کشاورزی، دانشگاه علوم پزشکی کرمان، اداره کل دامپزشکی و … انجام می‌شود و پرونده‌های تشکیل شده در این گشت‌ها به تعزیرات حکومتی بر ای بررسی بیشتر و حکم ارسال می‌شوند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان خاطرنشان کرد: طی چند روز اخیر بیش از ۶۰۰ پرونده در زمینه تخلفات به تعزیرات استان ارجاع شده و برای حدود ۵۰ درصد پرونده‌ها رأی صادر شده است.

انتهای پیام/۸۰۰۱۸/ق


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا