بین الملل

۸ کشته و بیش از ۷۰ بازداشت شده در پی عملیات ضد تروریستی در شرق تاجیکستان

۸ کشته و بیش از ۷۰ بازداشت شده در پی عملیات ضد تروریستی در شرق تاجیکستان

به گزارش خبرنگار یولن در دوشنبه، وزارت کشور تاجیکستان در بیانیه ای از کشته شدن تعداد از اعضای گروههای جنایتکار در پی عملیات ضد تروریستی در منطقه روشان استان خودمختار کوهستان بدخشان خبر داد.

بر اساس این بیانیه، گروه‌های جنایتکار سازمان یافته مسلح با انواع مختلف سلاح و «کوکتل مولوتف» امروز به کاروان موتورهای یک واحد ویژه ضد تروریستی  کمیته دولتی امنیت ملی تاجیکستان در منطقه روشان حمله کردند که در نتیجه آن یک افسر نیروهای ویژه کشته و ۱۳ سرباز دیگر زخمی شدند.

خاطرنشان شده که گروه جنایتکار سازمان یافته متشکل از ۲۰۰ نفر با استفاده از  تمام نوع سلاح‌ها در مرکز ناحیه روشان بزرگراه «دوشنبه – خاروغ» و جاده به سمت یک «پایگاه مرزی» را مسدود کردند.

وزارت کشور تاجیکستان مدعی شده که این گروه ها از قبل برای انجام این اقدامات آمادگی بوده و به این منظور از  خارج سلاح وارد کرده بودند.

در نتیجه این عملیات ضد ترویستی ۸ نفر از اعضا گروه جنایتکار سازمان یافته کشته، ۱۱ نفر مجروح و بیش از ۷۰ تن دیگر بازداشت شدند.

وزارت کشور تاجیکستان در ادامه با اشاره به کشف و ضبط تعداد زیادی سلاح و مهمات نظامی از گروه جنایتکار سازمان یافته در مورد افتتاح یک پرونده جنایی خبر داده است.

بر اساس این بیانیه، در حال حاضر، وضعیت در منطقه روشان تثبیت شده، زیرساخت‌های اجتماعی و حمل و نقل عمومی به حالت عادی برگشته است.

این وزارتخانه به اعضا باقیمانده گروه جنایتکار سازمان یافته هشدار داده است تا تسلیم شوند زیرا در غیر این صورت با آنها به شدت برخورد خواهد شد.

همچنین وزارت دفاع تاجیکستان به نوبه خود اطلاعات در مورد سقوط یک  بالگرد مربوط به نظامیان تاجیک در منطقه روشان استان بدخشان هنگام انجام عملیات ضد تروریستی را تکذیب و بی پایه خواند.

بنابر گزارش مقامات رسمی تاجیکستان در هنگام عملیات ضد تروریستی هیچ غیر نظامی آسیب ندیده است.

انتهای پیام/


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا