سمنان

اجرای ۳ حکم تخریب ساخت‌وسازهای غیرمجاز/ ۷ هزار مترمربع از اراضی سمنان آزاد شد

اجرای ۳ حکم تخریب ساخت‌وسازهای غیرمجاز/ ۷ هزار مترمربع از اراضی سمنان آزاد شد

به گزارش یولن از سمنان، غلامرضا خراسانیان مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با ساخت‌وساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی به جد برخورد می‌شود.

وی گفت: در راستای حفظ و صیانت از اراضی کشاورزی و باغات، سه فقره احکام قطعی که بدون اخذ مجوزهای قانونی اقدام به ساخت‌وساز بناهای غیرمجاز در باغات کرده بودند، با همراهی و همکاری سایر دستگاه‌های مرتبط در شهرستان شاهرود و مهدی‌شهر اجرا و هفت هزار مترمربع از اراضی زراعی و باغی این شهرستان‌ها آزادسازی شد.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه بنا به اظهارات کارشناسان مربوط ارزش بناهای غیرمجاز قلع‌وقمع شده حدود ۶ میلیارد تومان برآورد شده است، از تمام بهره‌برداران خواست تا قبل از اخذ مجوز از امور اراضی هیچ‌گونه بنا یا دیواری در اراضی زراعی و باغی احداث نکنند تا از ایجاد چنین خسارات مالی به آنها جلوگیری شود.

خراسانیان با بیان اینکه حفاظت از اراضی کشاورزی و باغی در اولویت برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی استان است، افزود: حفاظت از حریم اراضی کشاورزی گام نخست در راستای امنیت غذایی و رفع وابستگی به واردات است.

وی با بیان اینکه تنها متولی ارائه مجوز در اراضی زراعی، جهاد کشاورزی است، افزود پیش از عقد قرارداد، از مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها در مورد زمین مورد معامله استعلام کنند و همچنین از شهروندان خواست از طریق سامانه ۱۳۱ جهاد کشاورزی را در حفظ و حراست از باغات و اراضی زراعی همراهی کنند.

انتهای پیام/۷۴۰۰۳/م/س


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا