سلامت

افزایش مراجعه به مراکز درمانی در کرمان/ علوم پزشکی: سرماخوردگی است

افزایش مراجعه به مراکز درمانی در کرمان/ علوم پزشکی: سرماخوردگی است

به گزارش یولن باتوجه به همه گیری این ویروس شمار مراجعه به مراکز درمانی نیز روندی تصاعدی داشته است؛ البته علائم این ویروس مانند کرونا خیلی سخت نیست و مدت زمان کمتری نیز فرد را درگیر می کند که ناراحتی و درد آن نیز کمتر از علائم کروناست.

برخی شهروندان در سطح افکارعمومی بر این باورند که این ویروس نوعی از کرونا یا ویروسی است که از کشور عراق وارد شده اما مسئولان پزشکی معتقدند که نوعی آنفلوآنزاست که برای پیشگیری از آن باید همانند کرونا عمل کرد.

توضیحات معاون علوم پزشکی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه اینک از هر ۱۰۰ تست انجام شده تنها ۲ یا سه مورد کروناست گفت: این سرماخوردگی اینک سوش غالب ویروس‌های شایع شده در کرمان است.

محسن بارونی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار یولن با اشاره به بازگشایی مدارس، دانشگاه ها و آغاز فصل پاییز افزود: با توجه به افزایش موارد بیماران با علائم سرماخوردگی تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار اهمیت دارد.

وی با توصیه به افراد ادامه داد: رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک می تواند در پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی یا آنفلوآنزا موثر باشد.  

بارونی همچنین استفاده از قرص‌های ویتامین دی و ث و همچنین مصرف میوه و سبزیجات تازه و روزانه را راه پیشگیری و همچنین کمک به درمان سرماخوردگی یا آنفلوآنزای شایع دانست.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان دوره درمان ویروس این سرماخوردگی شایع در کرمان را سه تا چهار روز اعلام کرد و گفت: آبریزش بینی، خارش گلو، سردرد و در برخی موارد علائم گوارشی از جمله علائم این ویروس است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا