سمنان

افزایش ۳۰ درصدی پذیرش دانشجویان در دانشگاه فنی و حرفه‌ای سمنان

افزایش ۳۰ درصدی پذیرش دانشجویان در دانشگاه فنی و حرفه‌ای سمنان

به گزارش یولن از سمنان، رضا نقدی رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان بعدازظهر امروز در سمینار نگاه نو به توانمندی‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای و شرکت‌های دانش‌بنیان و نقش آن‌ها در توسعه صنعت کشور که با حضور مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور برگزار شد، با بیان اینکه ارتباط بین دانشگاه، صنعت و دولت در عمل بسیار مهم است، اظهار کرد: تربیت افراد توانمند و بامهارت بسیار مهم و از باقیات‌الصالحات است.

وی با اشاره به برگزاری این سمینار، هدف آن را ایجاد انگیزه در جوانان دانشگاهی در راستای تحقق اهداف اقتصاد دانش‌بنیان، توانمندسازی دانش‌آموختگان دانشگاه فنی و حرفه‌ای به‌منظور ورود به فضای کسب و کار، هم‌افزایی علم و ثروت، تجاری‌سازی علم و دانش و ارتقای فرهنگ عمومی کارآفرینی دانست.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان محورهای سمینار را شرکت دانش‌بنیان، رویکردهای اجرایی آن، کسب و کار دانش‌بنیان، دانشگاه‌های نسل چهارم و آموزش کارآفرینی دانشگاهی و نقش آن در توسعه شرکت‌های کوچک و متوسط دانش‌بنیان عنوان کرد.

 نقدی خدمت به جامعه را از اهداف مهم دستگاه‌های اجرایی دانست و گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان چهار دانشکده دارد و رسالت این دانشگاه تربیت تکنسین مهارتی است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان تأکید کرد: ۷۰ درصد واحدهای درسی این دانشگاه در کارگاه و آزمایشگاه آموزش داده می‌شود و نمایشگاه دست‌سازه‌های دانشجویان که اکنون برقرار است، نتیجه برگزاری همین کارگاه‌ها است.

نقدی گفت: آمار اشتغال پایدار دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای طی ۱۰ سال اخیر در کشور نشان‌دهنده اشتغال ۶۰ درصد از دانشجویان است و ۲۴ درصد آنان نیز به‌صورت پاره‌وقت شاغل هستند؛ در حالی که اشتغال متوسط کل دانشگاه‌های کشور حدود ۴۵ درصد است.

وی با بیان اینکه فقط گرفتن مدرک دانشگاهی مهم نیست، خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی جاری پذیرش دانشجویان جدیدالورود ۳۰ درصد افزایش یافته که نشان‌دهنده اقبال خانواده‌ها به دانشگاه فنی و حرفه‌ای و آموزش‌های مهارتی است.

به گزارش فارس؛ تجلیل از اساتید برتر در حوزه پژوهش، کارآفرینان، همکاران و دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان، بازدید از بازارچه و نمایشگاه توانمندی‌های اساتید، همکاران و دانشجویان این مجموعه دانشگاهی، دیدار با صنعتگران برتر استان و حضور در شرکت پاریزان صنعت سمنان و دیدار با منصوری معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار سمنان از دیگر برنامه‌های سفر مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور به استان سمنان بود.

انتهای پیام/۲۵۶۸/س/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا