البرز

باند حرفه‌ای سارقین تلفن همراه در البرز متلاشی شد/ متهمان را شناسایی کنید

باند حرفه‌ای سارقین تلفن همراه در البرز متلاشی شد/ متهمان را شناسایی کنید

به گزارش یولن در کرج، سردار عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی استان البرز، صبح امروز درجمع اصحاب رسانه، گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت تلفن همراه شهروندان از سوی چند سارق، دستگیری آنها به صورت ویژه در دستورکار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی با اشاره به شیوه سرقت این متهمان که با عنوان مامور انتظامی تلفن همراه شهروندان را گرفته و به سرعت متواری می شدند، افزود: سارقان خود را به عنوان گشت و نیروی پلیس با خودروی شخصی و پلاک های سرقتی با چسب دو طرفه الصاق کرده و اقدام به سرقت می کردند که می‌طلبد مردم در مواجهه با کسی که خود را مأمور معرفی می کند، با لباس و خودرو شخصی است مطالبه کارت شناسایی کنند.

فرمانده انتظامی استان البرز با بیان اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی با تلاش چندین روزه و به کارگیری اقدامات اطلاعاتی- پلیسی موفق به دستگیری ۵ نفر در خصوص این سرقت ها شدند، اظهار داشت: همه افراد دستگیر شده از متهمان سابقه دار و حرفه ای در امر سرقت هستند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اعتراف متهمان به ۳۸ فقره سرقت با شیوه های جعل عنوان مامور و موبایل قاپی، خطاب به شهروندان گفت: کارت شناسایی کارکنان ناجا دارای هولوگرام بوده و شهروندان در صورت مواجهه با افراد مشکوک با ۱۱۰ تماس بگیرند تا بلافاصله نزدیکترین گشت انتظامی به محل اعزام شود.

سردار “محمدیان” ادامه داد: همچنین شهروندان در نظر داشته باشند برای ورود به منازل مامور علاوه بر اینکه داخل خیابان کارت ارائه می کند و اگر سوالی دارد در چارچوب باید پاسخ دهند ولی اگر قصد ورود به مکان‌های شخصی مانند منزل را داشتند علاوه بر کارت شناسایی باید برگه ماموریت و حکم دادستانی هم باشد.

فرمانده انتظامی استان البرز در پایان خاطرنشان کرد: با دستور مقام قضائی تصاویر بدون پوشش این متهمان منتشر می شود تا چنانچه شهروندان با این شیوه و یا توسط این افراد مورد سرقت قرار گرفته اند، برای طرح شکایت و پیگیری پرونده به پلیس آگاهی استان البرز واقع در کرج-میدان طالقانی- بلوار تعاون- ساختمان پلیس آگاهی مراجعه کنند.

انتهای پیام/ج/ ق


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا