اردبیل

ضرورت توسعه ارتباط میان دانشگاه‌ها با جامعه و صنعت

ضرورت توسعه ارتباط میان دانشگاه‌ها با جامعه و صنعت

به گزارش خبرگزای یولن از اردبیل و به نقل از روابط عمومی دانشگاه، محمدسعید سیف در نشست با سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی به تاثیرگذاری حضور اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها در نیروگاه‌ها، پتروشیمی‌ها، کشت و صنعت‌ها و صنایع مختلف استان‌ها اشاره و اظهار کرد: اعضای هیات علمی با حضور در این مراکز ضمن آشنایی با مشکلات شرکت‌ها و استان‌ها، در جهت حل و فصل آن‌ها گام بر می‌دارند.

وی به ضرورت استفاده از ظرفیت اعضای هیات علمی برای توسعه ارتباط میان دانشگاه با جامعه و صنعت تاکید کرد و افزود: در همین راستا دانشگاه‌ها باید در سطح استان و منطقه جایگاه کلیدی و اثرگذاری داشته باشند.

سیف، با اشاره به فرصت مطالعاتی طرح ارتباط با صنعت، تصریح کرد: این طرح برای تقویت جایگاه دانشگاه‌ها در استان‌ها می‌تواند مفید واقع شود.

در ادامه، اسماعیل چمنی سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی نیز از تشکیل ستاد توسعه استانی با محوریت دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان دانشگاه معین استان خبر داد و گفت: با رایزنی‌های انجام گرفته با استاندار اردبیل، مقرر شده تا مسائل و مشکلات دستگاه‌های اجرایی احصا و به دانشگاه اعلام شود تا راهکارهای لازم در این خصوص اتخاذ شود.

وی با بیان اینکه طبق قانون یک درصد بودجه دستگاه‌های اجرایی باید صرف پژوهش شود، افزود: در همین خصوص دستگاه‌های اجرایی باید ملزم شوند تا بودجه پژوهشی خود را به‌صورت دقیق هزینه کرده و با دستگاه‌های پژوهشی همکاری کنند.

انتهای پیام/۳۷۲۷/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا