بین الملل

قدردانی بوسنی از حمایت‌های ایران در سال‌های جنگ در این کشور

قدردانی بوسنی از حمایت‌های ایران در سال‌های جنگ در این کشور

به گزارش گروه سیاست خارجی یولن، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در مونیخ حضور دارد عصر جمعه ۲۹ بهمن ماه در ادامه دیدارهای خود در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با خانم «بیسرا تورکوویچ» معاون شورای وزیران و وزیر امور خارجه بوسنی و هرزگوین دیدار و در خصوص مسائل مورد اهتمام و علاقه مشترک گفت‌وگو و تبادل نظر کرد. 

وزیر امور خارجه بوسنی و هرزگوین در این دیدار ضمن تشکر از حمایت‌های حیاتی جمهوری اسلامی ایران در سال‌های جنگ و ابلاغ قدردانی ملت بوسنی از دولت و مردم ایران، توضیحاتی در خصوص آخرین تحولات بوسنی و ضرورت همراهی جامعه جهانی برای کمک به عبور بوسنی از بحران ارائه کرد.

خانم بیسرا تورکوویچ همچنین آمادگی این کشور را برای توسعه و گسترش بیش از پیش و همه جانبه روابط با کشورمان اعلام کرد.

حسین امیرعبداللهیان نیز در این دیدار با قدردانی از مواضع حمایتی بوسنی از کشورمان در محافل بین‌المللی از جمله در موضوع حقوق بشر تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره از حاکمیت ارضی و همگرایی در بوسنی حمایت کرده است و تضعیف حاکمیت ملی در بوسنی را درست نمی‌داند.

وزیر امور خارجه کشورمان تأکید کرد: ان‌شاءالله شاهد مشارکت گسترده مردم در انتخابات در سال ۲۰۲۲ در بوسنی و تقویت روند توسعه پایدار در این کشور دوست باشیم.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و بوسنی در این دیدار در خصوص برخی پروژه‌ها و زمینه‌های همکاری از جمله اهدای واکسن از طرف ایران به این کشور گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا