بین الملل

محمود عباس: زمان پایان یافتن اسرائیل فرا رسیده است

محمود عباس: زمان پایان یافتن اسرائیل فرا رسیده است

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین شامگاه شنبه میزبان یک هیأت آمریکایی به ریاست «باربارا لیف» دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک بود.

خبرگزاری «وفا» گزارش داد، در این دیدار آخرین تحولات، وضعیت خطرناک رخدادهای در اراضی فلسطین و همچنین افزایش تنش رژیم موقت صهیونیستی علیه ملت فلسطین در قدس و مقدسات آن بررسی شد.

عباس گفت که «هدف ما، خلاص شدن از دست اسرائیل بر اساس قطعنامه‌های بین‌المللی است. قدس شرقی نیز پایتخت ابدی کشور فلسطین بوده و خواهد بود. ما بر سر اصول ملی خود، چانه‌زنی نخواهیم کرد».

محمود عباس: زمان پایان یافتن اسرائیل فرا رسیده است

 

وی با بیان اینکه «در سرزمین خود ایستادگی خواهیم کرد و زمان رفتن اسرائیل فرار رسیده است»، تصریح کرد، با توجه به نبود افق سیاسی و عدم حمایت بین‌الملی از ملت فلسطین، نمی‌توان در قبال وضعیت کنونی سکوت یا آن را تحمل کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان همچنین گفت که سران فلسطین در پی انجام اقداماتی برای مقابله با تنشزایی رژیم صهیونیستی هستند؛ چرا که جامعه بین‌الملل رژیم صهیونیستی را مجبور نکرد که دست از اقدامات جنایتکارانه و اشغالگرانه خود بردارد.

وی ضمن انتقاد از سکوت آمریکا در قبال پاکسازی نژادی توسط صهیونیستها، تأکید کرد که باید سازمان آزادی‌بخش فلسطین از لیست آمریکا موسوم به گروههای تروریستی حذف شود.

لیف نیز مدعی شد که دولت جو بایدن به راهکار دو دولتی پایبند است و مأموریت این هیأت نیز فراهم کردن مقدمات سفر بایدن و یافتن راههای توقف تنش در منطقه است.  

این اظهارات عباس در حالی مطرح شده است که تشکیلات خودگردان، هماهنگی امنیتی با رژیم صهیونیستی دارد و با وجود مخالفت گروههای مقاومت و مردم فلسطین، رام الله این هماهنگی را لغو نکرده است.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا