البرز

کرج قرمز شد/مراکز درمانی به حالت آماده باش در آمدند

کرج قرمز شد/مراکز درمانی به حالت آماده باش در آمدند

به گزارش یولن از کرج، غفور قاسم‌ پور، فرماندار کرج، شامگاه شنبه از محدودیت‌های جدید کرونایی در کلانشهر کرج خبر داد و گفت: پیک ششم کرونا با شیوع سویه اومیکرون رو به همه گیر شدن است و مردم برای جلوگیری از این اپیدمی باید شیوه نامه های بهداشتی و تزریق دز سوم واکسن را جدی بگیرند زیرا موارد مراجعه سرپایی به مراکز درمانی و بستری بسیار افزایش یافته و خطرناک است.

وی با اشاره به اینکه طبق اعلام وزارت بهداشت طی دو هفته آینده روند شیوع بیماری گسترده تر خواهد شد، رعایت شیوه نامه های بهداشتی در اجتماعات ویژه ایام ماه رجب در بقاع و اماکن متبرکه را ضروری خواند و گفت: تابع سیاست‌های ستاد مقابله با کرونا هستیم و تعطیلی عمومی و سراسری وجود ندارد بلکه باید محدودیت‌ها با نظارت های جدی تری اعمال شود که رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک در اجتماعات و دورهمی ها از جمله هشدارهای بهداشتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.  

وی افزود: به منظور کاهش تبعات شیوع بیماری کرونا از روز یکشنبه محدودیت‌های جدیدی در مراکز خدماتی، آموزشی، ورزشی این کلانشهر اعمال می‌شود.

قاسم پور برگزاری کلاس‌های درس به شیوه راه دور و غیر حضوری را از تصمیمات امروز ستاد استانی اعلام کرد و گفت: به فراخور وضعیت شهرها محدودیت‌ها اعمال می شود.  

قاسم پور گفت: طبق مصوبه ستاد مقابله با کرونا در شرایط فعالیت‌های ورزشی بامحدودیت هایی همراه خواهد بود.

این مقام مسؤول اظهار کرد: فعالیت رستورانها و مراکز خدماتی در سطح شهر نیز باید در فضای آزاد باشد و شیوه های بهداشتی با جدیت اجرایی شود.  

معاون استاندار با تاکید بر اینکه شهروندان باید از ترددهای درون شهری و پاساژ گردی‌ها بکاهند تا شاهد تعطیلی سراسری در نوروز نباشیم افزود: هر گونه محدودیت های جدید به فراخور شرایط پس از تصویب ستاد استانی اطلاع رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/ج


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا