سلامت

۷۴ درصد مردم کشور در برابر کرونا واکسینه شدند/ ضرورت تزریق دز یادآور

۷۴ درصد مردم کشور در برابر کرونا واکسینه شدند/ ضرورت تزریق دز یادآور

محمد رئیس‌زاده در گفت و گو با خبرنگار حوزه سلامت یولن افزود: پوشش وسیع واکسیناسیون در دولت سیزدهم در جلوگیری از مرگ و میرهای وحشتناک بسیار کارساز و به موقع بود و اکنون به ایمنی جمعی در برابر سویه‌های کرونا رسیده‌ایم.

وی با اشاره به اهمیت تزریق دز یادآور واکسن کرونا، اظهار داشت: همه انواع واکسن‌های موجود در مراکز واکسیناسیون قابلیت استفاده به عنوان نوبت یادآور را دارند؛ به همه افرادی که ۶ ماه از نوبت قبلی‌ آنها گذشته، توصیه می‌شود یک نوبت واکسن دریافت کنند زیرا تزریق یک نوبت یادآور از هر نوع واکسن، مهمتر از دریافت نوع خاصی از واکسن است.

رئیس‌زاده ادامه داد: در ستاد ملی کرونا به تزریق دز یادآور افراد واجد شرایط بسیار تاکید شده و از مردم می‌خواهیم با دریافت این دز، مسئولان بهداشت و درمان کشور را در مدیریت و کنترل بیماری کرونا همراهی کنند.

رئیس سازمان نظام پزشکی اضافه کرد: تاکنون افرادی که واکسن نزده‌اند، بیشترین خطر ابتلا به این بیماری را دارند؛ این افراد باید در اسرع وقت مراجعه و واکسن نوبت اول را  تزریق و سپس یک ماه بعد نوبت دوم را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه واکسن کرونا عوارض بسیار ناچیزی دارد، تاکید کرد: افرادی که در برابر کرونا واکسینه می شوند در صورت ابتلا،   شدت بیماری در آنها کمتر خواهد بود.

به گزارش یولن، تا کنون ۶۵ میلیون و ۱۰ هزار و ۵۸۵ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۳۹۵ هزار و ۱۲۸ نفر دُز دوم و ۳۰ میلیون و ۸۶۵ هزار و ۸۴۷ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۴ میلیون و ۲۷۰ هزار و ۵۶۰ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته ۳۷ هزار و ۸۹۷ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

اکنون هشت شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۱۶ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۳۰۲ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۲ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا